Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza program wsparcia dolnośląskiego rzemiosła

Wspólna platforma prezentująca dolnośląskie zakłady rzemieślnicze oraz współpraca ze studentami zajmującymi się sztuką i designem – to pomysł Samorządu Województwa na promocję rzemiosła oraz zawodów ginących. Ruszył nowy, pilotażowy program wsparcia dla dolnośląskich rzemieślników. Jeszcze w tym roku organizacje pozarządowe otrzymają mikrogranty na promocję rzemiosła i zanikających profesji. O szczegółach nowego programu poinformował podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa.

Celem pilotażowego programu uruchomionego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest wsparcie dolnośląskiego rzemiosła poprzez promocję zakładów rzemieślniczych i ich produktów wśród mieszkańców regionu, zainteresowanie niszowymi branżami rzemieślniczymi młodego pokolenia. Inicjowany program jest pierwszym tego typu działaniem na Dolnym Śląsku skierowanym bezpośrednio do rzemieślników.

Na Dolnym Śląsku zarejestrowanych jest ponad 351 tysięcy podmiotów gospodarczych. Z tego ponad 307 tysięcy, to mikroprzedsiębiorcy. Zakłady rzemieślnicze są w głównej mierze w tej grupie. W profesjach typowo rzemieślniczych, takich jak piekarze, cukiernicy, szewcy, tapicerzy, zegarmistrzowie czy jubilerzy działa na Dolnym Śląsku około 2 tys. podmiotów. Liczba zakładów rzemieślniczych, jak również czeladników i mistrzów fachu w ostatnich latach systematycznie maleje.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx