Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody wnioskuje o wywłaszczenie właściciela zamku w Ratnie Dolnym

Rozpoczęliśmy bezprecedensową dla organizacji pozarządowych procedurę wywłaszczenia właściciela pięknego zabytku na Ziemi Kłodzkiej. Nasz wniosek został skierowany do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wywłaszczenie miałoby nastąpić na rzecz Skarbu Państwa lub gminy Radków. Jest to efekt ponad trzyletniego postępowania, które wykazało, że właściciel faktycznie porzucił swoją nieruchomość zabytkową. Uważamy, że całkowita bezczynność i brak jakichkolwiek prób zabezpieczenia budowli wymaga adekwatnych kroków.

Każdy z Państwa może włączyć się do tej akcji. Przygotowaliśmy petycję, która powinna zwiększyć szanse na sukces wniosku. Bardzo prosimy o poświęcenie chwili i wsparcie tego bezprecedensowego wniosku wobec odpowiedzialności właściciela zabytku. Prosimy podpiszcie, udostępniajcie, namówcie najbliższych i przyjaciół.

Każdy głos pomoże nam kontynuować tą procedurę. Obszerny fragment wniosku wraz z możliwością oddania głosu znajdziecie w tym linku: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11418

Więcej o zamku:

https://www.facebook.com/pages/Zamek-Ratno-Dolne/532429546826413?ref=ts&fref=ts 

http://zabytki.org/projekty,61,71

 

Źródło: http://www.zabytki.org

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx