Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski uhonorował odznaczeniami państwowymi osoby zasłużone dla ochrony ładu przestrzennego, krajobrazu i środowiska

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas odbywającej się 21.10.2014r w Pałacu Prezydenckim konferencji zatytułowanej „Gdzie chcemy żyć – Krajobraz Polski” uhonorował odznaczeniami państwowymi osoby zasłużone dla ochrony ładu przestrzennego, krajobrazu i środowiska.

Odznaczeni zostali:

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej architektury, za osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony krajobrazu i środowiska

1. Bogdan Chrapkowski

2. Jerzy Gurawski

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
za wybitne zasługi na rzecz ochrony ładu przestrzennego i środowiska

3. Wiesław Bielawski

4. Marian Harasimiuk

5. Adam Poliński

 

za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju leśnictwa

 6. Bogusław Mozga

 

za wybitne zasługi dla rozwoju budownictwa i gospodarki przestrzennej, za działalność
na rzecz polskiej architektury

 7. Janusz Rębielak

 

za wybitne zasługi w utrwalaniu dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, za działalność
na rzecz rozwoju muzealnictwa

8. Jan Rzeszotarski

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz ochrony ładu przestrzennego, krajobrazu i środowiska

 9. Hieronim Andrzejewski

10. Romuald Grabiak

11. Hanna Grunt

12. Paweł Lisicki

13. Mikołaj Pietraszak-Dmowski

14. Marek Piwowarski

15. Andrzej Raj

16. Paweł Stańczyk

17. Jan Śmiełowski

18. Aleksandra Wąsowicz-Duch

19. Dariusz Wrzos

20. Janusz Zaleski


za zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego wsi oraz ochrony wiejskiego krajobrazu

 21. Elżbieta Wijas-Grocholska


za zasługi w działalności na rzecz rozwoju muzealnictwa oraz zachowania dziedzictwa kulturowego

22. Roman Kochanowicz

23. Leonard Sobieraj

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz ochrony ładu przestrzennego, krajobrazu i środowiska

24. Antoni Pawski

25. Jerzy Tonder


BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz ochrony ładu przestrzennego i środowiska

26. Elżbieta Dymna

27. Józef Omylak

28. Monika Patrowicz

29. Magdalena Radecka

30. Marcin Rutkiewicz

 

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

31. Zdzisław Strupieniuk

Elżbieta Wijas-Grocholska, czlonkini Rady d/s dziedzictwa kulturowego wsi opolskiej i Jan Rzeszotarski, dyrektor skansenu w Sierpcu w oczekiwaniu na odznaczenie z rąk Prezydenta.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx