Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia muzealne przybliżające ludowe zwyczaje wielkanocne w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli

Pisanki i palmy wielkanocne

  • „Pisanki wielkanocne” - w  zdobnictwie i zwyczajach świątecznych ważne miejsce zajmowały ręcznie wykonane pisanki. Biorący udział w warsztacie dowiedzą się jak wyglądały tradycyjne pisanki w Polsce, jakie były najpopularniejsze motywy dekoracyjne i jaką techniką ją zdobiono. Omówione zostaną także najważniejsze zwyczaje wielkanocne. Następnie każdy z uczestników warsztatu wykona dwie, własne pisanki techniką batikową.
  • „Palmy wileńskie” - palma wileńska, niewielkich rozmiarów, misternie upleciona z suszonych kwiatów, mchów i traw jest charakterystyczna dla okolic Wilna. Z palmami wielkanocnymi wiąże się wiele ludowych zwyczajów i wierzeń, omawianych podczas lekcji. Każdy uczestnik wykona własną palmę układaną wg tradycji wileńskiej.

Udział w wybranych zajęciach kosztuje 15zł/os. W cenę wliczone są materiały - uczestnicy zabierają do domu dwie ozdobione wydmuszki lub jedną palmę. 

Zgłoszenia na lekcje przyjmuje Dział Oświatowy od poniedziałku do piątku w godz.10.00 – 15.00 pod nr. tel. 68 320 55 35 lub mejlowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

Muzeum Etnograficzne
w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli
66-006 Zielona Góra
Ochla - Muzealna 5
woj. Lubuskie

Telefony:

(0-68) 321 15 91 (centrala)

fax (0-68) 321 14 73

(0-68) 320 55 35 (Dział Oświatowy) - przyjmowanie telefonów zgłaszających rezerwację zwiedzania, warsztatów i lekcji muzealnych odbywa się OD ŚRODY DO PIĄTKU w godz. 9.00 – 14.00

(68) 320 55 35 - imprezy popołudniowe, wynajem obiektów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum znajduje się 8 km od centrum Zielonej Góry, na skraju miejscowości Ochla. Dojazd z dworca PKP autobusem MZK linii "27"

Źródło: http://www.muzeumochla.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx