Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ludowe Feng Shui. Magia w chłopskiej zagrodzie" - nowa wystawa w Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie

Listopad to miesiąc szczególnie nawiązujący do przekonań i praktyk naszych dziadów i pradziadów. To właśnie w tym czasie wspominamy zmarłych, sięgamy pamięcią w przeszłość. Patrzymy również w przyszłość wróżąc sobie z wosku… To, w jaki sposób odbieramy otaczający nas świat i jak porządkujemy przestrzeń wokoło, nie bierze się z próżni. A więc skąd?
 
Muzuem Etnograficzne pragnie zaprosić wszystkich chętnych na nową wystawę pt. "Ludowe Feng Shui. Magia w chłopskiej zagrodzie". Ekspozycja dostępna dla zwiedzających od 7 listopada do 15 marca. 
 
Ta odczarowująca znaczenie porzekadeł i przesądów dotyczących naszego otoczenia i domostwa ekspozycja, przeniesie wszystkich w magiczną przestrzeń. W charakterystycznym dla polskiej kultury ludowej sposobie organizowania przestrzeni znajdujemy pewne analogie do chińskiej sztuki geomancji- feng shui. Planszowa wystawa przygotowana przez Muzeum Mazowieckie w Płocku została wzbogacona o lokalny kontekst.

Adres

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli Oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie
ul.Rynek 6
35-064 Rzeszów
Tel. (17) 862 02 17
fax. (17) 862 02 39

Godziny otwarcia Muzeum

poniedziałek: nieczynne
wtorek: 9:00 – 15:30
środa: 9:00 – 15:30
czwartek: 9:00 – 15:30
piątek: 9:00 – 17:30
sobota: nieczynne
niedziela: 10:00 – 16:00

Archiwum muzealne otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach 9:00 do 15:00.

Źródło: http://www.muzeumetnograficzne.rzeszow.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx