Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Ogólnopolski Konkurs KOMPOZYCJE

W sztukach plastycznych kompozycja to jedno z najistotniejszych pojęć oraz czynnik decydujący o formie pracy. Jest to termin szeroki i mieści w sobie wiele różnych rozwiązań. Ósma edycja Ogólnopolski Konkurs KOMPOZYCJE adresowana jest do osób, które chcą zaprezentować swoje indywidualne podejście do tego zagadnienia.

Temat konkursu, skierowanego do młodzieży – uczniów szkół gimnazjalnych, średnich, plastycznych oraz osób dorosłych, jest bardzo szeroki i pozwala na dużą swobodę twórczą. Konkurs będzie rozgrywany w 4 kategoriach: grafika – młodzież, grafika – dorośli, malarstwo – młodzież, malarstwo – dorośli.

Prace powinny zostać wykonane dowolnymi technikami malarskimi lub graficznymi. Na konkurs można przesłać więcej niż jedną pracę.

Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przysłać do 1 października 2014 na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg

Dla autorów najlepszych prac przewidziane nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid” oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 24 października 2014 roku w Galerii „Nobilis” w CSE „Światowid”. Pełen regulamin konkursu znajduje się w załącznikach do artykułu - poniżej.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z instruktorką plastyczną CSE „Światowid” - Ewą Bednarską-Siwilewicz  pod  nr tel. (55) 611 20 64 lub dzwoniąc do sekretariatu CSE „Światowid” (55) 611 20 50.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja, priorytet Edukacja kulturalna.

Pliki

Źródło: http://www.swiatowid.elblag.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx