Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVII Forum Architektury Krajobrazu

9-10.10, Świnoujście

XVII Forum Architektury Krajobrazu- Międzynarodowa Konferencja Naukowa: „Waloryzacja krajobrazu - kiedy krajobraz staje się atrakcyjny?"
9-10. października 2014 Świnoujście.

Organizator:

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Projektowania Krajobrazu

Patronat Honorowy:

J.M. Rektor ZUT w Szczecinie - prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kiernożycki,

SPAK - Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu

SAK - Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu

Krajobraz jest tworzywem w rękach architekta krajobrazu. Jest tworzywem wyjątkowym, bo nieograniczonym, a jednocześnie zmiennym. Przyjmując nieskończoną liczbę form, stanowi niewątpliwie trudną materię kreacji. W badaniu percepcji krajobrazu, w tym ocenie jego atrakcyjności szukamy, więc wszelakich ram i kodów odbioru, schematów zapisu. Piękno krajobrazu łatwo i powszechnie nas zachwyca, ale jednocześnie jest trudnouchwytne i trudnomierzalne, niemal nienormatywne, i pewnie dlatego tak słabo potrafimy je chronić w naszym kraju. Parametryzacja piękna - to hasło pojawiło się jako klucz dla racjoanlizacji badań krajobrazowych i skuteczności ich wyników. Planowana konferencja stawia pytania o możliwości normalizacji piękna, o kategorie i kryteria jego oceny i o jej metody i narzędzia.

Celem XVII Forum Architektury Krajobrazu jest przedstawienie i dyskusja nad dorobkiem współczesnej architektury krajobrazu w Polsca ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dotyczącej oceny atrakcyjności krajobrazu i przez to możliwości jego skutecznej ochrony i kreacji.

Więcej informacji: www.locwize.pl/psak/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx