Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

4. edycja nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej

Od 8 sierpnia 2014 roku można zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej.

Głosowanie będzie trwało do 10 września.

Jest to nagroda, która powstała z inicjatywy środowiska muzycznego i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom.

Gala wręczenia nagrody odbędzie się 30 września 2014 roku, w przeddzień czwartej rocznicy działalności IMiT, przypadającej w Międzynarodowym Dniu Muzyki. Nagroda zostanie przyznana w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania nagrody.

***

Celem nagrody jest wyróżnienie indywidualnych osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej gatunkowo i chronologicznie artystycznej muzyki polskiej.

Jest to nagroda, która powstała w 2011 roku z inicjatywy środowiska muzycznego, ponieważ dotychczasowe nagrody obejmowały jedynie konkretne sfery aktywności lub były łączone z innymi wyróżnieniami artystycznymi. Koryfeusz jest nagrodą ustanowioną przez środowisko muzyczne i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom.

Jest to wyróżnienie dla indywidualnych twórców, artystów wykonawców, muzykologów, krytyków, dziennikarzy, humanistów, badaczy, animatorów, popularyzatorów i menedżerów kultury, grup artystów, a także instytucji, wydarzeń artystycznych oraz różnorodnych projektów twórczych, animacyjnych i edukacyjnych.

Nagroda ma charakter indywidualny lub zespołowy i przyznawana jest osobom posiadającym obywatelstwo polskie lub polskim instytucjom działającym w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznawana jest w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa.

Typowanie kandydatur do nagrody prowadzone jest na szeroką skalę – i każdy przedstawiciel środowiska muzycznego lub instytucji artystycznej ma prawo zgłosić do nagrody (wraz z podaniem uzasadnienia) osoby, wydarzenia lub instytucje. Po wyborze kandydatów nominowanych do nagrody przez Radę Programową Instytutu Muzyki i Tańca odbędzie się głosowane Kolegium Elektorów, w skład którego wchodzą rektorzy akademii muzycznych, uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dyrektorzy uniwersyteckich instytutów prowadzących studia z edukacji muzycznej, dziennikarze z mediów zajmujących się muzyką, przedstawiciele związków i organizacji branżowych, a także wszyscy laureaci dotychczas nagrodzeni nagrodą we wszystkich kategoriach.

Źródło: http://www.koryfeusz.org.pl

Najnowsze