Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa kultury nagradza za wpisy o tradycji lokalnej

Kuchnia regionalna, zapomniane przepisy i smaki, budownictwo ludowe, muzyka wiejska, miejska gwara, dawne zwyczaje – to tylko kilka możliwych tropów w śledzeniu tradycji lokalnych. Do ich odkrywania zachęcamy w naszej akcji z okazji Roku Kolberga 2014. Do końca lipca czekamy na Wasze teksty, nagrania, zdjęcia, które nagrodzimy.

Do końca lipca trwa nowy etap akcji. Zachęcamy szczególnie do poszukiwania przejawów tradycji miejskiej – gwary, ludzi, legend. W procesie przygotowywania wpisu na Mapę Kultury nie zapominajcie o tym, że dobrze jest znaleźć sobie nie tylko temat ale i bohatera tekstu. Wpisy wzbogacone wypowiedziami, wspomnieniami, bądź materiałami z archiwów doceniamy szczególnie.

Każdy dodający wpis o lokalnej tradycji otrzyma Mapową torbę, a najlepszy tekst nagrodzimy pakietem, w skład którego wchodzą książki i płyty.

CZYTAJ DALEJ

Źródło: http://www.mapakultury.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx