Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Porozumienie na rzecz utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce

Uprzejmie informujemy, iż w dn. 13 maja br. w Morawicy (woj. świętokrzyskie) w trakcie posiedzenia plenarnego Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) skupiającej gminy o szczególnych osiągnięciach w dziedzinie odnowy i rozwoju wsi z terenu całego kraju nastąpiło podpisanie Porozumienia na rzecz utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce.

 

 

Celem utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi jest zachowanie niezwykle cennych, a przy tym niezwykle rzadkich pozostałości wiejskiego dziedzictwa kulturowego, szczególnie architektonicznego, a także wykorzystanie walorów innych miejscowości, posiadających ciekawą ofertę pobytową do wykreowania, innowacyjnego w skali Polski wysokojakościowego produktu turystycznego (wzorowanego na ofertach sieci najpiękniejszych wsi z Francji, Kanady czy Japonii).

Wstępem do utworzenia w Polsce Sieci Najciekawszych Wsi będzie projekt wdrożeniowy sfinansowany ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, który zostanie zrealizowany do końca marca 2015 r. na zlecenie Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa.

Sygnatariuszami Porozumienia o utworzeniu Sieci Najciekawszych Wsi zostały następujące gminy – członkowie PSORW (w kolejności alfabetycznej):

1. Bieliny (woj. świętokrzyskie)

2. Cekcyn ( woj. kujawsko-pomorskie)

3. Dydnia (woj. podkarpackie)

4. Dzierżoniów (woj. dolnośląskie)

5. Gogolin (woj. opolskie)

6. Hrubieszów (woj. lubelskie)

7. Jemielnica (woj. opolskie)

8. Lubaczów (woj. podkarpackie)

9. Miejsce Piastowe (woj. podkarpackie)

10. Międzylesie (woj. dolnośląskie)

11. Raciechowice (woj. małopolskie)

12. Werbkowice (woj. lubelskie)

13. Wieprz (woj. małopolskie)

14. Zawichost (woj. świętokrzyskie)

Tekst ww. porozumienia, szczegóły oraz zdjęcia ze spotkania w Morawicy znajdują się na stronie internetowej psorw.odnowawsi.pl. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Sekretariatem PSORW, tel. 32 25 11 021 (p. Iwona Kłosowicz, p. Witold Magryś)

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx