Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Ruszył nabór na projekty własne wojewodów w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”

Do 30 czerwca wojewodowie mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w Programie Wieloletnim „Niepodległa”. Na otrzymanie dotacji mają szansę projekty o charakterze regionalnym i lokalnym, związane z obchodzonymi w roku 2020 rocznicami i realizujące wyznaczone w programie cele, a zwłaszcza wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków i włączenie obywateli we współtworzenie obchodów. Budżet programu wynosi 2 000 000 PLN.

Ruszył nabór na projekty własne wojewodów w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”

 Program wspiera inicjatywy, których realizacja przyczyni się do:
 • budowy pamięci zbiorowej Polaków, w której istotne miejsce zajmują doświadczenia regionalne i lokalne;
 • upowszechnienia w wymiarze ponadregionalnym zróżnicowanych doświadczeń związanych z procesem odzyskania niepodległości i budową niepodległego państwa polskiego;
 • upowszechnienia na poziomie lokalnym, regionalnym i ponadregionalnym wiedzy o wydarzeniach związanych z obchodzonymi w roku 2020 rocznicami:
  1. wojny polsko-bolszewickiej;
  2. powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku;
  3. plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu;
  4. Zaślubin Polski z morzem (odzyskania dostępu do morza).
 • budowy szerokich koalicji regionalnych z udziałem instytucji kultury (prowadzonych bądź współprowadzonych przez Ministra) w celu realizacji wspólnych projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym. Wykaz instytucji kultury nadzorowanych przez Ministra stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.

Termin i sposób składania wniosków o dofinansowanie w ramach naboru: Wnioski można składać maksymalnie do wtorku, 30 czerwca. 

WIĘCEJ INFORMACJI

Źródło: https://www.gov.pl

Najnowsze