Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nabór wniosków do programu Lato w teatrze 2020

Instytut Teatralny głasza nabór wniosków do programu Lato w teatrze 2020.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania projektów wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży zakończonych pokazem. Wnioski do tegorocznej edycji programu Lato w teatrze można składać do 14 lutego 2020 roku wyłącznie przez system WITKAC. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Ekspertów Lata w teatrze wybierze najciekawsze propozycje, które uzyskają dofinansowanie w wysokości maksymalnie 40 000 złotych. Lista wybranych projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 17 kwietnia 2020 roku.

Uwaga! Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem oraz załącznikami do regulaminu, ponieważ zostały wprowadzone w programie istotne zmiany. Warto również śledzić fanpage Lata w teatrze na Facebooku, na którym umieszczać będziemy ważne informacje związane z programem. Osoby, które nie realizowały jeszcze projektu w ramach programu, a są zainteresowane składaniem wniosków, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 24 stycznia w Instytucie Teatralnym.

O programie

Program Lato w teatrze powstał w 2008 roku, jako odpowiedź na potrzebę ożywienia teatrów w okresie wakacyjnym. Podczas pierwszych edycji wybrane teatry były zapraszane do zorganizowania dwutygodniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Ze względu na rosnącą popularność programu szybko przeobraził się on w konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które chciałyby w okresie letnich wakacji zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem. Powołana specjalnie w tym celu Komisja Ekspertów wybiera najciekawsze ze zgłoszonych projektów, które otrzymują dofinansowanie na realizację. Wynosi ono maksymalnie 40 000 złotych.

W programie został wydzielony moduł Lato w teatrze +, przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Zapraszamy doświadczone ośrodki do przygotowania projektów – wniosków na dwutygodniowe warsztaty, kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży odbywające się podczas wakacji – we współpracy z instytucją lub organizacją partnerską, która nie ma doświadczenia w pozyskiwaniu grantów i dotychczas nie brała udziału w Lecie w teatrze.

Dodatkowo, w ramach programu organizowane są objazdy spektakli prezentowanych w namiocie cyrkowym w małych miejscowościach w Polsce.  Towarzyszą im działania edukacyjne dla dzieci oraz warsztaty dla pracowników ośrodków kultury.  Od początku projektu namiotowego przy organizacji pokazów nawiązujemy  współpracę z lokalnymi ośrodkami kultury, a od roku 2016 zachęcamy partnerów do tworzenia regionalnych sieci współpracy, wspierając rozwój kadr kultury w całej Polsce.

Jednym z ważniejszych i stałych elementów Lata w teatrze jest ewaluacja, która służy przede wszystkim udoskonalaniu programu oraz jeszcze lepszemu dostosowaniu go do potrzeb realizatorów i młodych uczestników, a także pomaga w zaplanowaniu szkoleń dla beneficjentów, które przeprowadzamy w ciągu pod hasłem Szkoła Pedagogów Teatru. Szkolenia kierujemy do wnioskodawców i beneficjentów programu Lato w teatrze oraz pracowników instytucji i organizacji zajmujących się działalnością edukacyjną, zachęcając do poszerzania swoich kompetencji i zdobywania nowych doświadczeń.

Szczegółowe informacje dotyczące elementów składowych programu znajdują się na poświęconych im podstronach. Zachęcamy do lektury.

Program Lato w teatrze jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie dla Wnioskodawców

Jesteś zainteresowana/y Latem w teatrze? Chcesz złożyć wniosek na realizację warsztatów i zastanawiasz się, o czym warto pamiętać podczas jego przygotowania? Przyjedź do nas 24 stycznia i dowiedz się więcej o programie!

Podczas spotkania Joanna Krukowska-Gulik - koordynatorka programu Lato w teatrze oraz Justyna Czarnota - kierowniczka Działu Pedagogiki Teatru przedstawią założenia programu oraz odpowiedzą na pytania związane z formalną i organizacyjną stroną projektów. Spotkanie będzie dla uczestników okazją do poznania się nawzajem oraz wspólnej rozmowy o stronie merytorycznej planowanych projektów (wyborze tematów i inspiracji do warsztatów, metodach pracy, doborze zespołu prowadzących).

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2020 roku w godz. 11:00 - 17:00 w Instytucie Teatralnym przy ul. Jazdów 1 w Warszawie . Udział w nim jest bezpłatny.
Instytut nie zwraca kosztów podróży i noclegów, natomiast zapewnia lunch podczas spotkania.

Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają osoby, które nie realizowały projektu w ramach programu Lato w teatrze. Przed spotkaniem zachęcamy do uważnego zapoznania się z regulaminem programu oraz załącznikami, formularzem wniosku oraz FAQ.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić ankietę zgłoszeniową do dnia 20 stycznia.

Pobierz:

REGULAMIN Lato w teatrze 2020

Załączniki do Regulaminu Lato w teatrze 2020

Lista ośrodków w module Lato w teatrze +

Rozporządzenie w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży

Szczegółowe informacje

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 501 70 20

Źródło: http://latowteatrze.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx