Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2. nabór w ramach pilotażowego programu mobilności artystów i profesjonalistów sektora kultury i-Portunus

Od 3 do 24 czerwca 2019r. otwarty będzie drugi nabór w ramach pilotażowego programu mobilności artystów i profesjonalistów sektora kultury i-Portunus.

i-Portunus – drugi nabór otwarty od 3 do 24 czerwca

Program realizowany jest na zlecenie Komisji Europejskiej, dzięki wsparciu programu Kreatywna Europa przez konsorcjum złożone z Instytutu Goethego w Brukseli, Instytutu Francuskiego w Paryżu, fundacji – centrum sztuki Izolyatsia z Kijowa oraz Nida Art Colony przy Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W ramach programu i-Portunus, od kwietnia do września 2019 roku, artyści i profesjonaliści z dziedziny sztuk performatywnych oraz sztuk wizualnych z krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na krótkoterminowe wyjazdy służące ich rozwojowi zawodowemu poprzez pracę artystyczną za granicą. Program przewiduje ogłoszenie trzech konkursów wniosków o wsparcie wyjazdów zagranicznych do krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa w ramach dwóch obszarów: sztuki performatywne oraz sztuki wizualne. Istotne jest, aby mobilności realizowały jasno postawione cele, służyły budowaniu partnerstw ponadnarodowych i rozwojowi współpracy międzynarodowej, stworzeniu konkretnych rezultatów czy rozwojowi zawodowemu, zaprezentowaniu prac w innym kraju czy działaniom artystycznym angażującym społeczności lokalne w kraju pobytu. Wyjazdy muszą się odbyć pomiędzy 15 czerwca a 31 grudnia 2019 roku.

Program jest adresowany do artystów i pracowników sektora kultury, mających ukończone 18 lat, aktywnie działających na polu sztuk performatywnych lub wizualnych, będących legalnymi rezydentami krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa. Kompletnie wypełnione formularze wniosków należy składać w języku angielskim.

Szczegółowe informacje o programie, zasady udziału oraz wytyczne dotyczące ubiegania się o wyjazd, dostępne są na stronie www.i-Portunus.eu.

Źródło: https://kreatywna-europa.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx