Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

12 sierpnia startuje nabór w konkursie "Pro defensione pro historia - ku chwale Polski Niepodległej"

PRO DEFENSIONE, PRO HISTORIA – jest ogólnopolskim Programem mającym na celu wzmocnienie rozwoju społeczności lokalnych poprzez wsparcie oddolnych inicjatyw obywatelskich o charakterze proobronnym i historycznym.

Idea

Ideą Programu jest wspomaganie grup nieformalnych i młodych organizacji pozarządowych, które nie mają wielu możliwości uzyskania wsparcia w realizacji swoich pomysłów lub nie wiedzą, jak takie wsparcie uzyskać.

PRO DEFENSIONE, PRO HISTORIA to również szeroka gama działań edukacyjnych, animacyjnych i promocyjnych, mających wesprzeć osoby aktywne w obszarach działalności pożytku publicznego, związanych z szeroko rozumianą obronnością i popularyzacją historii. Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej "PSAT" planuje zorganizowanie i przeprowadzenie paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów na terenie całego kraju, których celem będzie wsparcie i zmobilizowanie osób kreatywnych ze środowisk proobronnych oraz historycznych do podniesienia jakości oraz ilości realizowanych projektów.

Wsparcie materialne

Program przewiduje dofinansowanie wszelkiego rodzaju aktywności popularyzujących historię oraz działania proobronne i patriotyczne. Rekonstrukcje historyczne, gry terenowe, festyny, pikniki, zloty, turnieje czy zawody strzeleckie - to tylko nieliczne przykłady przedsięwzięć, które mogą uzyskać wsparcie w ramach działania programu.

Adresatami Programu są osoby indywidualne oraz członkowie grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, którym bliskie są wartości patriotyczne, obronne i aktywnie upamiętniają wydarzenia historyczne. Oferta jest dla tych, co chcą realizować swoje inicjatywy w środowisku lokalnym ale nie zawsze mają do tego środki materialne czy umiejętności.

Organizator

Organizatorem Programu jest Pomorskie Stowarzyszennie Aktywności Terenowej. Stowarzyszenie zostało założone 1 stycznia 2015. Inicjatorami byli pasjonaci aktywnego spędzania czasu z województwa pomorskiego, skupieni przede wszystkim na działaniach proobronnych, ratowniczych, rekreacyjnych a także popularyzujących wiedzę historyczną i postawy patriotyczne.

Stowarzyszenie ma na celu stały rozwój i poszerzenie wszelkich form aktywności terenowej oraz aktywizację dzieci, młodzieży i dorosłych do wszelkich form działalności służącej budowie i rozwojowi świadomego, aktywnego i zdrowego społeczeństwa.

Formularz zgłoszenia Projektu POBIERZ .pdf

Przykładowo wypełniony formularz POBIERZ .pdf

Karta oceny Projektu POBIERZ .pdf

Wzór umowy na realizację Projektu POBIERZ .pdf

Regulamin Programu POBIERZ .pdf

Źródło: http://pdph.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx