Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne służące wzmacnianiu współpracy obiektów na Szlaku Zabytków Techniki w 2018 r

 

Celem konkursu jest wsparcie działań realizowanych przez organizacje pozarządowe, wzmacniających współpracę w ramach sieci tworzonej przez Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. Działania te muszą się odbywać w co najmniej dwóch obiektach należących do Szlaku.

 

Przewidziane są dwie edycje konkursu. Termin składania wniosków w pierwszej upływa 20 kwietnia. Jeśli pozostaną wolne środki, odbędzie się druga edycja, nabór do niej potrwa do 31 sierpnia. Na dofinansowanie mogą liczyć wyłącznie projekty, które wpisywać będą się w linie narracyjne Szlaku, którymi są: życie i los robotników, sukcesy i tragedie twórców przemysłowego regionu, nowe życie obiektów poprzemysłowych oraz miasto-maszyna. Na realizację konkursu Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę 100 tys. zł.

„Najbardziej znany, najpopularniejszy, najciekawszy, najczęściej nagradzany – tak już jest opisywany Szlak Zabytków Techniki. Dla nas to dobra motywacja do dalszej pracy, a dla publiczności do zwiedzania szlakowych obiektów. A jeśli to za mało, to przygotowujemy kolejne atrakcje” – wyjaśnia Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa.

Przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje konkurs, był w minionym roku Srebrny Pociąg – wspólna oferta Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. Jesienią blisko 1000 osób wsiadło w pociąg Kolei Śląskich, przesiadło się na bytomską wąskotorówkę i zwiedziło podziemia tarnogórskiej kopalni.


Źródło: http://www.slaskie.pl/

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx