Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wsparcie w ramach Owcy Plus

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił dwa otwarte konkursy ofert na zadania publiczne w ramach programu Owca Plus.

Pierwszy z konkursów ma na celu ochronę czynną bioróżnorodności i krajobrazu poprzez prowadzenie wypasu (tradycyjnego, szałaśniczego) owiec na wybranych halach i polanach górskich Beskidów oraz wypasu owiec i kóz na murawach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Na realizację konkursu przeznaczono ponad 500 tysięcy złotych, z czego 440 tys. zł na realizację projektów w Beskidach i niespełna 64 tys. zł na realizację projektów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Celem drugiego konkursu jest natomiast promocja Programu Owca Plus i wsparcie projektów w dziedzinie pielęgnowania i rozwijania tożsamości lokalnej, ekologii, kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Wsparcie można pozyskać m.in. na organizację festynów, wystaw, warsztatów, publikacji, kampanii społecznych promujących tradycję pasterską związaną z obyczajami, potrawami oraz folklorem i sztuką inspirowaną pasterstwem. Budżet na ten cel zamyka się w kwocie 75 tys. zł.

O wsparcie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w obu konkursach mogą się starać m.in. organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz stowarzyszenia samorządu terytorialnego. Oferty należy składać do 17 kwietnia 2018 r.

Konkurs dotyczący pielęgnowania i rozwijania tożsamości lokalnej Beskidów i Jury Krakowsko-Częstochowskiej

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx