Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nabór wniosków do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Ochrona zabytków archeologicznych” edycja 2018 r.

Informujemy, że został ogłoszony nabór wniosków do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – edycja 2018. Ponownie istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zadań z zakresu archeologii - w ramach programu  „Ochrona zabytków archeologicznych”. 
 
Ogłoszona właśnie edycja programu nie wprowadza znaczących zmian jeśli chodzi o rodzaje zadań czy wydatki, na które mogą być przeznaczone środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwracamy jednak uwagę, że w związku ze zmianami przepisów o pomocy publicznej, nastąpiła zmiana procedur – szczegóły w komunikacie dot. pomocy publicznej. Prosimy o uważne zapoznanie się z opublikowanymi materiałami.
 
Niezmiennie - strategicznym celem programu jest ochrona dziedzictwa archeologicznego w Polsce, zgodnie z zasadami konserwatorskimi opartymi na zapisanej w art. 5 Konstytucji RP zasadzie zrównoważonego rozwoju oraz na ratyfikowanych przez Polskę normach międzynarodowych. Cel ten będzie realizowany przez wspieranie zadań polegających na niedestrukcyjnym rozpoznaniu i dokumentowaniu zasobów dziedzictwa archeologicznego oraz publikowaniu wyników przeprowadzonych badań archeologicznych. 
 
Prosimy o uważną analizę treści zamieszczonego Regulaminu programu, który określa szczegółowe warunki ubiegania się o dofinansowanie. 
 
Regulamin zakłada przeprowadzenie tylko jednego naboru wniosków – do 31 stycznia 2018 r.  Przesunięcie terminu w stosunku do lat ubiegłych wynika ze wspomnianych wyżej zmian przepisów i konieczności dostosowania procedur. Nie zmienia to jednak tego, że zadania jednoroczne muszę być zrealizowane do 31 grudnia 2018 r. Proszę wziąć to pod uwagę przy konstruowaniu zakresów i harmonogramów zadań. 
 
Wnioski obowiązkowo muszą być składane za pomocą systemu Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta (EBOI), na formularzu, który zostanie aktywowany pod adresem https://mkidn.eboi.pl/  po zakończeniu fazy testowej. Na razie formularza jeszcze nie ma, prosimy o cierpliwość.
 
Informacja na temat programu zamieszczone są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  
Do pobrania: 
 
Informacje i materiały dotyczące ogłoszonej edycji priorytetu będą sukcesywnie uzupełniane. 
 
Kontakt: 
Narodowy Instytut Dziedzictwa 
Biuro ds. Realizacji Programów Specjalnych 
ul. Kopernika 36/40 
00-924 Warszawa
 
Źródło: https://nid.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx