Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do programu TEATR POLSKA

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza start pierwszego etapu 9. edycji programu TEATR POLSKA. Zgłoszenia spektakli przyjmowane będą do 27 marca 2017 roku.

Program TEATR POLSKA ułatwia dostęp do oferty teatralnej poprzez wparcie aktywności teatrów poza ich siedzibami, umożliwiając prezentacje spektakli w miejscowościach oddalonych od teatru instytucjonalnego. Do programu mogą zgłaszać się teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej (rozstrzygnięcie nastąpi do 12 maja 2017), a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej (wyniki drugiego etapu poznamy do 7 lipca 2017).

Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2017 roku.

W zeszłorocznej edycji programu TEATR POLSKA teatry z 18 rekomendowanymi spektaklami odwiedziły 64 miejscowości w Polsce, odbyło się w sumie 158 prezentacji przedstawień, które zobaczyło ponad 22 tysiące widzów. Pokazom spektakli towarzyszyły warsztaty teatralne, w których wzięło udział ponad 2,9 tysiąca uczestników.

Program TEATR POLSKA funkcjonuje od 2009 roku, a inspiracją do jego powstania były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miejscowości najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Regulamin programu dostępny jest na www.polska.e-teatr.pl i www.instytut-teatralny.pl

Koordynatorzy programu:

Klaudia Madziar
tel.: 733 916 116
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maria Stępkowska
tel.: 733 900 015
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Promocja:

Maja Raczyńska-Kaczmarek – promocja
tel.: 730 121 413
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

STRONA INTERNETOWA:

www.polska.e-teatr.pl

DO POBRANIA:

REGULAMIN TEATR POLSKA 2017

Dokumenty - etap 1

Dokumenty - etap 2

Źródło: http://www.instytut-teatralny.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx