Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszono nabór wniosków w konkursie związanym z dziedzictwem kulturowym w ramach RPO Województwa Śląskiego

W ramach dziedzictwa kulturowego przewidziano jeden nabór na całą alokację. Konkurs przewiduje wsparcie dwóch typów projektów obejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów wpisanych do rejestru zabytków prowadzonego przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz dla obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki. W obu przypadkach wspierane będą obiekty przeznaczone na cele kulturalne, tak aby wzrosła atrakcyjność kulturowa regionu.

O dofinansowanie ubiegać się mogą m.in. jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, a także kościoły i związki wyznaniowe. Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to blisko 200 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania stanowi 85 proc. wydatków kwalifikowanych lub w przypadku projektów dofinansowywanych z budżetu państwa 95 proc. (10 proc. pochodzi właśnie z budżetu państwa).

W ramach jednego projektu może być dofinansowany jeden obiekt. Maksymalna wartość projektu nie może przekraczać 5 mln euro kosztów całkowitych.

Nabór wniosków w konkursie będzie prowadzony od 31 marca do 30 czerwca 2017 roku. Rozstrzygnięcie zaplanowano na styczeń 2018 roku.

Konkurs: dziedzictwo kulturowe

Źródło: http://www.slaskie.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx