Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

I Czernicki Bieg Uliczny Razem 89 i III Piknik Historyczny

Podtytuł
Powiązany z organizacją Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz
Data rozpoczęcia 2014-05-01
Data zakończenia 2014-06-30
Osoba odpowiedzialna Agnieszka Pytlik - prezes SDL Spichlerz
Zasięg Jedna wieś lub miejscowość
Która/które Czernica
Cel

Zorganizowanie dwóch wydarzeń nawiązujacych do obchodów 25 rocznicy wolnych wyborów.

Odbiorcy

Mieszkańcy gminy Gaszowice, w szczególności Czernicy i Łukowa Śląskiego. Do udziału w biegu zaproszono wszystkich zainteresowanych. Pojawili się także goście z okolicznych miejscowości i powiatów. 

Realizacja

Promowanie wydarzenia w lokalnych mediach, na stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz na stronach tematycznie związanych z bieganiem trwało od początku maja.

W dniu 19 czerwca 2014 w I Czernickim Biegu Ulicznym wzięło udział 90 zawodników. W czasie pikniku dla najmłodszych przygotowano grę terenową przybliżającą losy lokalnych bohaterów i społeczników. 89 osób, które jako pierwsze ukończyły grę oprócz nagrody otrzymywało także balon przeznaczony do wypuszczenia w niebo. Balony były kolorowym symbolem wolności. W czasie pikniku nastąpiło także ogłoszenie wyników konkursów „Mój okrągły stół” i „Mój rok 1989”. Szacujemy, że w obu wydarzeniach łącznie wzięło udział około 900 osób – impreza nie była biletowana.

 

Harmonogram realizacji
Koszty
Źródła finansowania
Zdobyte doświadczenie

Dołącz do nas

      YTxyXYx