Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Nasi wspaniali sąsiedzi

Podtytuł
Powiązany z organizacją Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej
Data rozpoczęcia 2013-02-11
Data zakończenia 2013-02-21
Osoba odpowiedzialna Barbara Puacz-Mazurek
Zasięg Jedna wieś lub miejscowość
Która/które Hańsk Pierwszy
Cel Umożliwienie dzieciom i młodzieży, które zostają na czas ferii w swoich miejscowościach lub gminie, spędzenie tego czasu w sposób pożyteczny dla siebie i innych, atrakcyjny i bezpieczny.
Odbiorcy Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Realizacja
Harmonogram realizacji Wytypowano 3 osoby – twórców ludowych, którzy nie brali udziału w konkursach, targach i wystawach sztuki ludowej, przeprowadzono wywiady, zajęcia z twórcami, wykonano zdjęcia ich prac i prac powstałych w ramach zajęć, dokonano lustracji posesji, na których znajdują się zwierzęta domowe, wykonano dokumentacje fotograficzną, wykonano plakaty na temat w jakich warunkach powinny przebywać zwierzęta domowe z przytoczeniem Ustawy o ochronie zwierząt domowych, rozwieszono plakaty na tablicach ogłoszeń, dokonano zakupy do wykonania posiłku, młodzież samodzielnie wykonała posiłek – potrawę regionalną pod opieką Koła Aktywnych Kobiet. Uczestnicy brali udział w turniejach: tenisa stołowego, rzutu lotką, , w bilard. Uczestniczyli w zajęciach na hali sportowej, Izbie Regionalnej, grillowali w zadaszeniu turystycznym, przygotowali wystawę fotograficzną z realizacji zajęć. W dniach 11-21.02.2013 r. młodzież otrzymywała drugie śniadanie.
Koszty 2 000,00 zł
Źródła finansowania Fundacja Wspomagania Wsi
Zdobyte doświadczenie Nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, przeprowadzanie wywiadów z ciekawymi osobami, zdobycie umiejętności wykonania kwiatów, kompozycji kwiatowych, szkiców, pejzaży i portretów. Ciekawe spędzenie ferii zimowych.

Dołącz do nas

      YTxyXYx