Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Linia Dobra dobrą pszczoła dla Dobrej

Podtytuł
Powiązany z organizacją Karpacki Związek Pszczelarzy Koło Pszczelarzy w Dobrej
Data rozpoczęcia 2011-05-15
Data zakończenia 2012-10-10
Osoba odpowiedzialna Daniel Michorczyk
Zasięg Jedna gmina
Która/które Wsie: Dobra, Jurków, Chyszówki, Gruszowiec.
Cel Zwiększenie populacji czysto rasowych trutni miejscowej pszczoły linii Dobra oraz zwiększenie ilości rodzin pszczelich z matkami tejże linii. Wzrost świadomości mieszkańców o istnieniu miejscowej pszczoły i potrzebie jej ochrony.
Odbiorcy Pszczelarze Koła Pszczelarzy w Dobrej oraz Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich nr 2 w Dobrej. mieszkańcy Gminy Dobra.
Realizacja
Harmonogram realizacji czerwiec 2011 Spotkanie organizacyjne Koła Pszczelarzy, spotkanie w pasiece i pogadanka na temat pszczół z dziećmi jednej z klas Szkoły Podstawowej w Dobrej zorganizowane przy okazji Dnia Dziecka. Zamówiono i zaczęto wprowadzanie matek linii Dobra do pasiek miejscowych pszczelarzy. lipiec 2011 Podczas 'Jarmarku Dobrzańskiego' zorganizowano stoisko pszczelarskie gdzie pszczelarze opowiadali o hodowli pszczół miejscowej pszczole, realizowanym programie i korzyściach płynących z pszczelarstwa.Poruszono także tematykę pozytywnego oddziaływania produktów pszczelich na zdrowie człowieka. Kontynuowano także wprowadzanie matek do pasiek. październik /listopad 2011 Odbyło się spotkanie-wykład z dziećmi klas trzecich Szkoły Podstawowej w Dobrej. Koło Gospodyń wsadziło zakupione w ramach projektu rośliny miododajne. grudzień 2011 zorganizowano wykład o tematyce pszczelarskiej na lekcji biologi w szkole podstawowej w Jurkowie. styczeń/luty 2012 Zebranie organizacyjne Koła Pszczelarzy w Dobrej. czerwiec/lipiec 2012 Zorganizowano zakup matek do pakietów pszczelich oraz wybrano dwóch producentów pakietów pszczelich. pakiety z matkami linii Dobra rozprowadzono wśród pszczelarzy Koła. wrzesień 2012 Odbyło się spotkanie podsumowujące zrealizowany projekt.
Koszty całkowity koszt realizacji programu 9969 zł w tym 8575 zł to wkład Fundacji Wspomagania Wsi
Źródła finansowania Fundacja Wspomagania Wsi, środki własne, sponsorzy.
Zdobyte doświadczenie Był to nasz pierwszy projekt i po jego realizacji zdobyliśmy doświadczenie we współpracy z innymi organizacjami które wykorzystamy przy realizacji kolejnych projektów.

Dołącz do nas

      YTxyXYx