Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Enklawy zieleni cennym walorem naszej wsi

Podtytuł
Powiązany z organizacją Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rzyszczewo i Rzyszczewko
Data rozpoczęcia 2011-08-01
Data zakończenia 2012-07-14
Osoba odpowiedzialna Magdalena Kiełdanowicz sekretarz stowarzyszenia
Zasięg
Która/które Sołectwo Rzyszczewo i sąsiednie miejscowości
Cel Zadbanie o enklawy zieleni i odtworzenie bioróżnorodności nieczynnego cmentarza ewangelickiego.
Odbiorcy Mieszkańcy Sołectwa Rzyszczewo
Realizacja
Harmonogram realizacji 01.08.2011 spotkanie informacyjno–organizacyjne rozpoczynające projekt. Sierpień 2011 - promocja projektu, zajęcia kółka plastycznego, przygotowanie wystawy prac plastycznych i fotograficznej. 20.08.2011 - Impreza inauguracyjna w formie festynu rodzinnego. Wrzesień 2011 - Wykonania inwentaryzacji enklaw zieleni, utworzenie księgi inwentaryzacyjnej. Październik i listopad 2011 - opracowanie programu naprawczego i wykonanie makiety cmentarza z koncepcją projektową nowych nasadzeń drzew, krzewów i roślin ozdobnych. Maj, czerwiec 2012 – dokonywanie nowych nasadzeń w alei i na nieczynnym cmentarzu. Lipiec 2012 – przygotowanie uroczystości kończącej projekt. 14.07.2012 - uroczyste zakończenie projektu.
Koszty Szacowany budżet projektu podany we wniosku o dotację to kwota 19.455,00
Źródła finansowania Fundacja Wspomagania Wsi, prywatni sponsorzy, członkowie stowarzyszenia, mieszkańcy sołectwa.
Zdobyte doświadczenie Każdy kolejny projekt to nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Nauczyliśmy się przede wszystkim pokory i szacunku. Pokory wobec wspaniałości przyrody i szacunku dla każdej sadzonki. Zamiarem osób starszych, zarządzających projektem było przekazanie tych odczuć najmłodszym uczestnikom, bardzo aktywnym i pracowitym, pełnym pomysłów i energii do działania. Chcemy by idea ochrony przyrody, ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego towarzyszyła im na co dzień. Obowiązkiem naszego pokolenia jest zachowanie tego dziedzictwa dla następnych pokoleń.

Dołącz do nas

      YTxyXYx