Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Hodujemy kurki szczęśliwe

Podtytuł
Powiązany z organizacją Fundacja „Czarodziejska Góra”
Data rozpoczęcia 2011-05-10
Data zakończenia 2012-06-30
Osoba odpowiedzialna Anna Giszczak, Krzysztof Niewiadomski
Zasięg
Która/które Jaszczów i Milejów Osada w gm. Milejów
Cel Celem projektu było zwiększenie zainteresowania hodowlą gatunku zagrożonego kur Zielononóżki Kuropatwianej u 150 osób z terenu wsi Jaszczów i Milejów – Osada w gminie Milejów, oraz wzrost doświadczenia i wiedzy w zakresie hodowli tych kur, poprzez wprowadzenie hodowli Zielononóżek w 8 gospodarstwach.
Odbiorcy Gospodarze – właściciele małych gospodarstw - 12 osób, które podjęły hodowle kur oraz inne osoby mieszkańcy gminy Milejów, które mogły zapoznać się z rasą kur Zielononóżek Kuropatwianych.
Realizacja
Harmonogram realizacji Maj 2011 prowadzenie naboru chętnych gospodarzy do podjęcia hodowli kur zielononóżek Czerwiec 2011 – szkolenie z zakresu hodowli kur prowadzone przez wykładowcę z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Czerwiec 2011 – zakup kur i przekazanie ich do poszczególnych gospodarstw, które się podjęły hodowli, zakup paszy i przekazanie jej gospodarstwom na potrzeby wyżywienia otrzymanych kur Lipiec 2011-przygotowanie ulotek promujących hodowle zielononóżek oraz tablicy informacyjnej projektu, Sierpień 2011 – udział w dożynkach gminnych i dożynkach powiatowych – informowanie o prowadzeniu hodowli kur, przekazywania ulotek, prezentacja jajek od kur, Wrzesień 2011 – czerwiec 2012 – okresowe zbiórki jajek od hodowców oraz przekazywanie ich na potrzeby Przedszkola samorządowego w Milejowie, a w późniejszym okresie na potrzeby kuchni dla Ubogich prowadzonej przez Bractwo im. Św. Brata Alberta w Lublinie, Czerwiec 2012 – wycieczka przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Milejowie do gospodarstwa w którym hodowlane są Zielononóżki, Cały okres realizacji projektu: bieżące informowanie o projekcie na stronie internetowej Fundacji oraz na stronach Gminy Milejów, Powiatu Łęczyńskiego.
Koszty Koszty pokryte ze środków dotacji FWW: Wynagrodzenie wykładowcy na szkoleniu: 1040 zł, Zakup kur – 3904 zł, Zakup paszy dla kur i zakup szczepionek – 1280 zł, wydruk ulotek promocyjnych – 750 zł,0przygotowanie tablicy informacyjnej projektu – 300 zł, pub
Źródła finansowania Dotacji z Fundacji Wspomagania Wsi, wkład Własny Fundacji realizującej projekt oraz wkład hodowców – uczestników projektu.
Zdobyte doświadczenie Nabycie umiejętności realizacji wspólne małych projektów na terenach wiejskich. Nabycie wiedzy w zakresie hodowli kur ze starej rasy, wymagających wolnego chowu. Zwiększenie integracji uczestników projektu poprzez wspólne spotkania i działania, np. co miesięczne zbiórki jajek na cele charytatywne.

Dołącz do nas

      YTxyXYx