Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Mój ogród wspomnieniem ogrodu mojej babci – powrót do tradycji

Podtytuł
Powiązany z organizacją Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet Koło w Zwierzewie
Data rozpoczęcia 2011-05-08
Data zakończenia 2011-11-30
Osoba odpowiedzialna
Zasięg
Która/które Zwierzewo Lubajny Nowe Siedlisko
Cel Wzrost wiedzy i świadomości mieszkańców wsi Zwierzewo i Lubajny na temat uprawy oraz pielęgnacji rodzimych roślin, a także przywrócenie wizerunku polskiej wsi poprzez wykonanie w okresie maj-listopad 2011 r. 20 przydomowych, tradycyjnych wiejskich ogródków z zachowaniem bioróżnorodności roślinnej.
Odbiorcy Mieszkańcy wsi Zwierzewo i Lubajny. Właściciele działek, na których nie ma roślinności lub występuje w niewielkiej ilości.
Realizacja
Harmonogram realizacji 1. Spotkania organizacyjne - maj-listopad 2. Wywieszenie plakatów - maj i czerwiec 3. Wywieszenie informacji o projekcie - maj-październik 4. Artykuł w lokalnej prasie - maj, wrzesień i listopad 5. Artykuł na stronie internetowej UG - czerwiec 6. Wykłady na temat nasadzeń, uprawy i pielęgnacji roślin - maj 7. Dokumentacja fotograficzna maj-listopad 8. Wybór miejsc siania i sadzenia - maj 9. Przygotowanie terenu do nasadzeń, zakup torfu i obornika - maj i czerwiec 10. Zakup i dostawa nasion, cebul i sadzonek - maj, czerwiec, sierpień, wrzesień 11. Nasadzenia -,maj, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik 12. Pielęgnacja nasadzeń - maj-listopad 13. Udział w konkursach realizowanych na terenie gminy - wrzesień, październik 14. Biesiada z udziałem społeczności lokalnej - październik
Koszty 35 671,00
Źródła finansowania 10 000,00 -Fundacja wspomagania Wsi 21 860,00 - wkład własny 3 811,00 - inne źródła finansowania
Zdobyte doświadczenie Współpraca

Dołącz do nas

      YTxyXYx