Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Wokół dworu

Podtytuł
Powiązany z organizacją Zespół śpiewaczy 'Świerżanki'
Data rozpoczęcia 2010-10-30
Data zakończenia 2011-12-30
Osoba odpowiedzialna Urszula Zdziennicka
Zasięg
Która/które Świerże, Suchowola, Kuraszew
Cel Celem projektu było zaktywizowanie społeczności wiejskiej, zwrócenie uwagi na miejsce, w którym żyjemy i jego walory. Chcieliśmy pozyskać informacje o Księciu, jego rodzinie i naszej miejscowości z tamtych czasów od ludzi pamiętających księcia.
Odbiorcy Odbiorcami inicjatywy byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im.Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli, rodzice i społeczność lokalna.
Realizacja
Harmonogram realizacji Projekt zakładał:  inwentaryzację i opis zabytków ,miejsc związanych z rodziną Czetwertyńskich –powstanie folderu o miejscowości Suchowola i tablicy informacyjnej o miejscowości i zabytkach w niej znajdujących się;  powołanie dziecięcego zespołu flażoletowego;  przygotowanie i wystawienie spektaklu międzypokoleniowego „Wigilia na dworze”;  konkurs dla gimnazjalistów na wywiad „Wspomnienia o księciu”;  konkurs literacki dla mieszkańców obecnych i byłych „Historia z dworem w tle”;  cykl wycieczek rowerowych „Mieszkam, znam i jestem dumny”;  przegląd pieśni dworskich i ludowych.
Koszty Całkowity koszt projektu – 14 164 zł
Źródła finansowania Źródła finansowania 1. dotacja z Fundacji Wspomagania Wsi – 9000 zł 2. wkład własny – 3914 zł 3. sponsorzy – 1250 zł
Zdobyte doświadczenie Przezwyciężono obawy związane z szukaniem funduszy i realizacją projektów, zdobyto doświadczenie w rozliczaniu finansów. Nawiązano liczne znajomości, które - mamy nadzieję- zaowocują w przyszłości poszerzeniem działalności zespołu. Zacieśniła się współpraca ze szkołą. Popełnione błędy pozzwolą na uniknięcie podobnych w przyszłości.

Dołącz do nas

      YTxyXYx