Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Magia Druku

Podtytuł
Powiązany z organizacją Fundacja Świątynia Sztuki
Data rozpoczęcia 2010-09-01
Data zakończenia 2011-09-30
Osoba odpowiedzialna Agata Dworzak-Subocz
Zasięg Cały kraj
Która/które
Cel Celem projektu była ochrona dziedzictwa kulturowego gminy Lubicz, do której należy wieś Grębocin i założona na jej terenie Fundacja Świątynia Sztuki, wspierająca Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Teren otaczający Muzeum jest doskonałym miejscem do stworzenia w nim parku tematycznego a jednocześnie jest jego wizytówką. Chcieliśmy aby to miejsce stało się miejscem do kreatywnego odpoczynku na łonie natury połączonego z żywą lekcją historii i mamy nadzieję, że tak się stało. Odnowiony teren powrócił do świetności a maszyny drukarskie znalazły swoje nowe miejsce. Wybudowanie altany stworzyło niezwykłe miejsce do spotkań z żywa historią. Obok altany ustawiony został pokaźnych rozmiarów młyn papierniczy nawiązujący do historii XVII wiecznej papierni w Lubiczu a w cieniu altany odbyły się pasjonujące warsztaty drukarskie na których wszyscy mogli poczuć się jak drukarze z lat 20-tych ubiegłego wieku.
Odbiorcy Dzieci, mlodzież, dorośli.
Realizacja
Harmonogram realizacji I etap Przygotowanie terenu pod ekspozycję plenerową. Prace ziemne i porządkowe terenu wokół obiektu muzeum. Wytyczenie miejsca pod altanę. Ogrodzenie terenu. Utwardzenie nawierzchni. Wykonanie wylewki z betonu i kostki. Czas wykonania: wrzesień-październik 2010 II etap Zakup drewna do budowy stylizowanej altany. Wykonanie drewnianej konstrukcji i szkieletu dachu. Pokrycie dachu dachówką. Nasadzenia krzewów wokół altany. Czas wykonania: kwiecień-maj 2011 III etap Plenerowe warsztaty drukarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czas wykonania: lipiec-wrzesień 2011
Koszty 94.990
Źródła finansowania FWW oraz własne środki
Zdobyte doświadczenie Projekt realizowany był w trzech etapach, więc realnie rozłożyliśmy siły na realizację postawionych sobie zadań. Duży wkład własny przyspieszył wykonanie projektu.

Dołącz do nas

      YTxyXYx