Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Pszczela wieś – program poszerzenia miododajnych zasobów szansą dla rolników we wsi Lisie Jamy, Wólk

Podtytuł
Powiązany z organizacją LKS HUTNIK Ruda-Huta
Data rozpoczęcia 2010-04-15
Data zakończenia 2011-07-31
Osoba odpowiedzialna Wojciech Janczura
Zasięg
Która/które Lisie Jamy, Karolówka, Młodów, Wólka Krowicka
Cel Zwiększenie dochodów rodzin 47 pszczelarzy bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu w tym utworzenie nowych możliwości dochodów dla 4 rodzin mieszkających we wsi Lisie Jamy oraz trzech najbliższych sołectw: Wólki Krowickiej, Karolówki i Młodowa, poprzez zwiększenie zasiewów roślin miododajnych, sadzenie drzew i krzewów miododajnych oraz zakup 20 uli w okresie od 15.04.2010 do 31.07.2011.
Odbiorcy Beneficjenci bezpośred-ni to 43 doświadczonych i 4 nowych pszczelarzy oraz ich rodziny z czterech sąsiadujących najbliżej ze sobą wsi: Lisie Jamy, Wólka Krowicka, Karolówka i Młodów.
Realizacja
Harmonogram realizacji Od początku realizacji projektu do samego jego końca mniej więcej raz w miesiącu odbywały się spotkania organizacyjne osób zaangażowanych w projekcie oraz beneficjentów bezpośrednich. W pierwszych miesiącach po rozpoczęciu projektu wybrano i przygotowano miejsca pod zasiew oraz nasadzenia roślin. Na jesieni 2010 roku zakupiono i posadzono pierwszą część sadzonek. Na wiosnę 2011 r. zakupiono i posadzono drugą część sadzonek oraz zasiano nasiona. Od kwietnia do lipca 2011 r. zakupiono i przekazano nowe ule czterem potrzebującym rolnikom.
Koszty Całkowity koszt projektu 21 879
Źródła finansowania 9 975 zł dotacja z Fundacji Wspomagania Wsi. Pozostałe środki to środki własne Stowarzyszenia.
Zdobyte doświadczenie Doświadczenie w planowaniu, zarządzaniu i rozliczaniu projektu.

Dołącz do nas

      YTxyXYx