Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

ZIEONE ŚWIATŁO DLA TURÓWKA

Podtytuł
Powiązany z organizacją
Data rozpoczęcia 2008-04-01
Data zakończenia 2009-09-30
Osoba odpowiedzialna Barbara Krauze
Zasięg
Która/które Turówko,Turowo,Browina i Sławka Mała
Cel -promocja rodzimych ras zwierząt i zakładania sadów owocowych, -promocja zdrowej żywności -współpraca społeczności lokalnej -pozyskanie zdrowej żywności -aktywowanie kobiet mieszkających na terenie wiejskim -upowszechnienie powołania grupy wokół problemu w celu jego rozwiązania.
Odbiorcy Gospodynie wiejskie
Realizacja
Harmonogram realizacji 1.Spotkanie informacyjne - kwiecień2008 r.- wrzesień.2009 r. 2.Promocja projektu - kwiecień 2008 r.- wrzesień 2009 r. 3.Zakup kurcząt i drzewek owocowych. -2008 r. 4.Podział kurcząt i drzewek dla beneficjentów projektu - 2008 r. 6.Festyn otwarty- wrzesień 2009 r.
Koszty 9783,00 zl
Źródła finansowania Fundacja Wspomagania Wsi
Zdobyte doświadczenie Projekt zamierzamy kontynuować poprzez zachęcenie większej ilości ludzi do zakładania hodowli kur, chcemy to realizować poprzez przekazywanie jaj, bliższym i dalszym sąsiadom. Sołectwo Turówko właśnie dostało dofinansowanie z „Odnowy wsi” na budowę świetlicy wiejskiej z zapleczem kuchennym. Będziemy robić przetwory z gruszek i jabłek i przy współpracy z Garncarską Wioską sprzedawać je szerszej ilości klientów, chętnych zaopatrywać się w zdrową żywność. Chcemy stworzyć „centrum hodowlane” zielononóżki kuropatwianej i przetworów z warzyw i owoców. Będziemy starać się aby te produkty stały się produktami lokalnymi, sławiącymi Gminę Kozłowo. Pomoc w realizacji tych zamierzeń możemy osiągnąć dzięki współpracy z Nidzicką Fundacja Rozwoju Nida, z którą nawiązaliśmy współpracę na czele z prezesem Krzysztofem Margolem

Dołącz do nas

      YTxyXYx