Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Kultura Bliska

Podtytuł
Powiązany z organizacją Parafia Prawosławna p.w. św. Łukasza w Leszczynach
Data rozpoczęcia 2009-03-01
Data zakończenia 2009-09-30
Osoba odpowiedzialna Ks. Andrzej Grycz – proboszcz
Zasięg
Która/które Leszczyny, Hańczowa, Wysowa, Kunkowa.
Cel Prezentacja w środowisku wiejskim chóralnego śpiewu znanych zespołów chóralnych. Dodatkowo popularyzacja poprzez prezentację muzyki cerkiewnej pielęgnowanej przez Łemków zamieszkujących powiat gorlicki Szlaku Architektury Drewnianej na terenie Gminy Uście Gorlickie.
Odbiorcy Z zrealizowanego projektu skorzystali zarówno mieszkańcy wsi (beneficjenci bezpośredni), oraz turyści, przyjezdni (beneficjenci pośredni).
Realizacja
Harmonogram realizacji 1. Działania organizacyjne: zaproszenie chórów, przygotowanie tekstów prelekcji, przygotowanie regulaminu konkursu plastycznego i fotograficznego (marzec, kwiecień) 2. Przeprowadzenie konkursu plastycznego i fotograficznego (maj) 3. Koncert i wystawy towarzyszące w Leszczynach (czerwiec) 4. Koncert i wystawy towarzyszące w Hańczowej (lipiec) 5. Koncert i wystawy towarzyszące w Wysowej (sierpień) 6. Koncert i wystawy towarzyszące w Kunkowej (sierpień) 7. Podsumowanie i rozliczenie projektu (wrzesień)
Koszty Całkowity koszt: 12 380,00 zł
Źródła finansowania Dotacja z FWW: 10 000,00 zł Środki własne: 1 380,00 zł Inne źródła: 1 000,00 zł
Zdobyte doświadczenie Aktywizacja społeczności lokalnej we wspólnym działaniu (integracja), podniesienie atrakcyjności wsi w Beskidzie Niskim, popularyzacja Szlaku Architektury Drewnianej na terenie powiatu gorlickiego w Gminie Uście Gorlickie.

Dołącz do nas

      YTxyXYx