Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Młodzi odkrywcy kultury

Podtytuł
Powiązany z organizacją Szkoła Podstawowa w Ukcie
Data rozpoczęcia 2008-10-01
Data zakończenia 2009-06-30
Osoba odpowiedzialna Barbara Pyrdoł
Zasięg
Która/które Ukta, Gałkowo, Wojnowo, Kadzidłowo, Krutyń, Śwignajno.
Cel Pielęgnowanie miejscowej kultury poprzez upowszechnianie wiedzy wśród mieszkańców tej ziemi i licznie odwiedzających ją turystów na temat historii i kultury starowierców. Pośrednio realizacja projektu przyczyniła się do nauki tolerancji wobec innych wyznań (religii) i wzbudzenia zainteresowania innymi religiami/kulturami, zachowania miejscowych zwyczajów i tradycji, ocalenia licznych zabytków.
Odbiorcy Mieszkańcy gminy Ruciane-Nida, turyści, internauci.
Realizacja
Harmonogram realizacji W okresie realizacji projektu odbywały się regularne spotkania 10-osobowej grupy uczniów wraz z opiekunem. Grupa młodych detektywów zajmowała się: - opracowaniem planu działań, - przeprowadzeniem wywiadów, - zapoznała się literaturą historii staroobrzędowców, - prezentacją i promocją projektu, - przygotowaniem wersji roboczej i ostatecznej przewodnika, - przygotowaniem spotkania podsumowującego, - odbyła liczne wycieczki.
Koszty 9.377,50 zł.
Źródła finansowania Na realizacje projektu szkoła otrzymała dotację w wysokości 8.000,00 zł z Fundacji Wspomaganie Wsi.
Zdobyte doświadczenie Dzieci uczestniczące w projekcie nabyły doświadczenia w zbieraniu i gromadzeniu informacji, a poprzez czynne zaangażowanie się w zorganizowane i przeprowadzone wystawy, nabrały pewności siebie i umiejętności występowania przed publicznością. Dzieci poprawiły swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera. Szkoła Podstawowa w Ukcie zdobyła doświadczenie w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu pomocy finansowej ze źródeł zewnętrznych.

Dołącz do nas

      YTxyXYx