Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atlas inicjatyw

Niech przetrwają sady naszych przodków

Podtytuł
Powiązany z organizacją Koło Gospodyń Wiejskich Nowawieś
Data rozpoczęcia 2008-10-15
Data zakończenia 2009-07-15
Osoba odpowiedzialna Malcan Anna
Zasięg
Która/które Nowawieś, Mokry Las, Lisewo, Zawada
Cel Zachowanie w przydomowych sadach (15 sadów) 4 starych odmian jabłoni (antonówka, kosztela, szara reneta, malinówka) na terenie miejscowości (Nowawieś, Mokry Las, Zawada , Lisewo) należących do gminy Golub-Dobrzyń, woj. kujawsko-pomorskie poprzez nabycie i posadzenie zanikających gatunków jabłoni i odrestaurowanie starych ogrodzeń w celu estetycznym oraz aby zapobiec zniszczeniu drzewek przez zające.
Odbiorcy Benificjenci bezpośredni to właściciele sadów przydomowych - 15 właścicieli, których żony zrzeszone są w Kole Gospodyń Wiejskich. Są to kobiety niepracujące zawodowo w wieku 35-65 lat oraz ich mężowie prowadzący małe gospodarstwa rolne. W projekcie uczestniczyły rodziny, będące właścicielami starych, przydomowych sadów, gdyż w tych właśnie sadach można posadzić stare odmiany jabłoni, będące na wyginięciu.
Realizacja
Harmonogram realizacji 1. Zakup niezbędnych materiałów do naprawy zniszczonych ogrodów. 2. Naprawa zniszczonych ogrodów z udziałem społeczności lokalnej. 3. Przeprowadzenie warsztatów z zakresu uprawy i pielęgnacji drzewek owocowych. 4. Zakup i posadzenie drzewek owocowych w 15 sadach. 5. Biesiada z udziałem spoleczności lokalnej.
Koszty Koszt całkowity: 13 875,90 zł
Źródła finansowania Dotacja FWW: 9 945,90 Organizacja wnioskująca: 3 930 zł
Zdobyte doświadczenie Zdobyta wiedza na temat uprawy i pielgnacji drzew owocowych. Poznaliśmy nowy sposób na integrowanie się różnych pokoleń poprzez wspólne prace i wspólną zabawę. Wpajanie naszemu społeczeństwu, jak ważna jest tradycja i kultura narodowa w naszym życiu.

Dołącz do nas

      YTxyXYx