Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 - zaproszenie na regionalne spotkania informacyjne

Początek roku to ważny czas, aby zaplanować kolejne lata z wykorzystaniem możliwości perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027. Dla Polski przewidziano około 123 mld. euro dotacji, ponadto Polska może liczyć na około 32 mld. euro tanich pożyczek z Funduszu Odbudowy. To już najwyższy czas, aby włączyć społeczeństwo w przygotowanie krajowych, jak i regionalnych programów, a także zasad późniejszego ich wdrażania, monitorowania i ewaluacji, zgodnie z zasadami partnerstwa określonymi w rozporządzeniach UE.

W obliczu zmian klimatycznych podstawą wszystkich działań będzie Europejski Zielony Ład. Przy opracowywaniu nowych programów na lata 2021-2027 bardzo ważne będzie z naszego punktu widzenia zaangażowanie przedstawicieli/-ek organizacji pozarządowych i ruchów społecznych.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza przedstawicieli/przedstawicielki organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniach regionalnych, na których będzie mowa o znaczeniu głosu organizacji pozarządowych w procesie prac nad perspektywą finansową UE na lata 2021-2027.
 
Organizatorzy szczególnie zachęcaja do udziału w spotkaniu przedstawicieli/-ki pojedynczych organizacji pozarządowych oraz federacji zaangażowanych w prace komitetów monitorujących w obecnej perspektywie i innych ciałach doradczo-konsultacyjnych, np. w radach działalności pożytku publicznego, i/lub specjalizujących się w problematyce ochrony środowiska.
 
 
▶️dolnośląskie ? w trakcie uzgodnień
▶️kujawsko-pomorskie ? w trakcie uzgodnień
▶️lubelskie - 21 stycznia (czwartek), godz. 16:00
▶️lubuskie  ? w trakcie uzgodnień
▶️łódzkie - 21 stycznia (czwartek), godz. 14:00
▶️małopolskie - 20 stycznia 2021 (środa), godz. 16:00
▶️mazowieckie - 20 stycznia 2021 (środa), godz. 12:00
▶️opolskie  ? w trakcie uzgodnień
▶️podkarpackie  ? w trakcie uzgodnień
▶️podlaskie - 19 stycznia (wtorek), godz. 18:00
▶️pomorskie - 19 stycznia (wtorek), godz. 16:00
▶️śląskie - ZMIANA na 22 stycznia (piątek), godz. 13:00
Linki do wydarzenia:
▶️świętokrzyskie  ? w trakcie uzgodnień
✅warmińsko-mazurskie - odbyło się 11 stycznia
▶️wielkopolskie - ZMIANA 21 stycznia (czwartek), godz. 18:00
▶️zachodniopomorskie - 20 stycznia (środa), godz. 19:00
 
Spotkania odbywają się online i trwają ok. 1,5h-2h.
Na niektóre spotkania wymagane są wcześniejsze zgłoszenia celem otrzymania linku do udziału w spotkaniu. Spotkania odbywają się z wykorzystaniem dostępnych narzędzi online.
 
 
Organizatorzy zachęcają do dodawania wiadomości z wykorzystaniem aplikacji Padlet.
 
Realizatorzy spotkań regionalnych:
Fundacja Soclab - Laboratorium Badań i Działań Społecznych | Fundacja Aktywności Lokalnej | Pracownia Pozarządowa | Centrum Społecznego Rozwoju | Fundacja Fundusz Współpracy | Stowarzyszenie Eureka | Fundacja Przestrzeń do życia | Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych | Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych | Fundacja na rzecz Collegium Polonicum | Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych | Stowarzyszenie EZG | Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych | Stowarzyszenie Ekoskop
 
Działalność rzecznicza prowadzona jest przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych, Fundację Stocznia we współpracy z Polską Zieloną Siecią na mocy porozumienia ze Stowarzyszeniem KLON/JAWOR i przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx