Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II edycja konkursu na pamiętniki "Życie codzienne w czasach koronawirusa"

Organizatorem konkursu jest Instytut Gospodarstwa Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Partnerem merytorycznym jest Katedra Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej Instytutu Socjologii UMK w Toruniu.

Organizatorzy proszą o nadsyłanie dzienników i pamiętników pisanych między listopadem 2020 a marcem 2021, choć mogących obejmować także wcześniejszy okres od wakacji.

Poniżej zamieszczamy odezwę i podajemy szczegóły, jak można wziąć udział w konkursie.

Jak Twoje życie zmienia się na skutek pandemii koronawirusa? Jak wpływa ona na Twoją pracę, sytuację finansową, warunki mieszkaniowe i całą rodzinę? Jak radzisz sobie z codziennymi sprawami i ograniczaniem kontaktów społecznych? Opowiedz nam o tym. Weź udział w drugiej edycji konkursu Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH oraz interdyscyplinarnego zespołu UMK w Toruniu i opisz swoje doświadczenia. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.

Zasady Konkursu są proste: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj, jak podczas pandemii wygląda Twoje życie codzienne. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub analogiczną objętość wpisów na blogu.

Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tego, co się zmieniło w Twoim życiu, kiedy rozpoczęła się druga fala koronawirusa w Polsce. W szczególności, jak wpłynęło to na Twoją sytuację materialną, życie codzienne i plany. Zależy nam na szczerości. Gwarantujemy anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenie, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna. Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów odtworzymy obraz czasów niepewności wywołanych koronawirusem.

Wyślij pracę oraz dołącz skan podpisanego oświadczenia (poniżej) i wypełniony kwestionariusz (poniżej). Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące konkursu zadane drogą mailową lub telefonicznie pod numerem 512 748 274. Komplet dokumentów prześlij do 31 marca 2021 r.

  • Mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowana)
  • Pocztą tradycyjną:Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa
Przewidujemy następujące nagrody za najlepsze prace:
  • I nagroda – 5000 zł
  • II nagroda – 4000 zł
  • III nagroda – 3000 zł
  • Trzy wyróżnienia – po 1000 zł
  • wyróżnienie Krajowego Stowarzyszenie Sołtysów i Gazety Sołeckiej, dla najciekawszego pamiętnika pisanego przez mieszkańca/kę wsi - 1000 zł
  • wyróżnienie Związku Nauczycielstwa Polskiego w wysokości 1000 zł, dla najciekawszego pamiętnika napisanego przez nauczyciela/kę
  • Trzy wyróżnienia rzeczowe Związku Nauczycielstwa Polskiego dla pamiętników nauczycielskich – weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Logos w Warszawie lub Augustowie

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje Jury powołane przez organizatorów. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach. Zastrzegamy sobie prawo do redakcji tekstów i ewentualnych skrótów. Autorzy mogą zastrzec swoje nazwiska do wiadomości organizatorów, a nadesłane prace opatrzyć godłem. Nadesłane prace nie będą zwracane, po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane. Poniżej znajdą

Na stronie organizatora znajdziecie Państwo odpowiedzi, na najczęściej pojawiające się w czasie pierwszej edycji konkursu pytania oraz dokumentację konkursu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx