Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgłoś się do udziału w kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”!

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami bierze udział w światowej kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

 Przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Budujemy świadome postawy wobec przemocy i uczymy się jej przeciwdziałać.

Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women’s World Summit Foundation, która co roku prezentuje raport z prowadzonych działań przed Organizacją Narodów Zjednoczonych.

JAK PRZEBIEGA KAMPANIA?

Zgłaszające się do udziału w kampanii placówki, instytucje, organizacje pozarządowe w swoich środowiskach lokalnych przygotowują działania o charakterze edukacyjnym, którym motywem przewodnim jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwianie uczestników i wyposażanie ich w narzędzia niezbędne do właściwego reagowania na przemoc oraz szukania pomocy. Formuła wydarzeń może mieć dowolny charakter (warsztaty, konkursy, wystawy, pogadanki). W celu ich przeprowadzenia uczestnicy kampanii mogą nawiązywać lokalną współpracę i razem z innymi podmiotami działać na rzecz budowania świata bez przemocy.

W dobie epidemii, w razie braku możliwości przeprowadzenia zajęć/inicjatyw grupowych zachęcamy do prowadzenia działań on-line.

Działania kampanii rozgrywają się od 1 do 19 listopada 2020 r.

Uczestnicy kampanii po przeprowadzeniu działania przesyłają do Fundacji po DRUGIE (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) informacje o wydarzeniu (krótki opis + zdjęcia), które niezwłocznie są publikowane na profilu facebookowym kampanii.

Informacje o prowadzonych działaniach są zamieszczane również na naszej stronie internetowej.

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W DZIAŁANIA?

Aby zostać partnerem Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go do nas drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do wypełnionego formularza prosimy dołączyć fotografię, która charakteryzuje Państwa instytucję/organizację/zespół lub logotyp.

Formularz zgłoszeniowy

Prezentacja dotycząca kampanii

Źródło: http://podrugie.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx