Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Klimat to wspólna sprawa” - zaproszenie na darmowe szkolenie internetowe dla KGW

Fundacja Strefa Zieleni zaprasza działaczki Kół Gospodyń Wiejskich z województwa małopolskiego na darmowe szkolenie w internecie : KLIMAT TO WSPÓLNA SPRAWA

Szkolenie odbędzie się w okresie od 5 listopada do 12 grudnia 2020 roku i będzie się składało z siedmiu spotkań 1,5 godzinnych.

Uczestniczki dowiedzą się jak się klimat zmienia, dlaczego, jak to wpływa na nasze życie i nasze środowisko, wreszcie co możemy zrobić żeby zmniejszyć nasz własny „ślad klimatyczny” i żeby lepiej się dostosować do zmieniającego otoczenia.

Otrzymają też Dyplomy Ambasadorek Klimatu oraz upominki. Szkolenie daje nie tylko możliwość zdobycia nowej, ważnej wiedzy, ale też jest szansą na nowe doświadczenia, umiejętności i ciekawe znajomości.

Porozmawiamy też o tym co jest z klimatem blisko związane, czyli o zdrowiu, o wodzie, o rolnictwie i żywności. Zobaczymy też jak zarządzać naszym domowym budżetem aby nasze wysiłki dla klimatu i środowiska dały więcej oszczędności niż wydatków. Wreszcie zastanowimy się jak możemy zostać Abasadorkami Klimatu aby zachęcić do działania dla klimatu inne osoby i mieć dobry wpływ na lokalną społeczność.

Program szkolenia

W listopadzie spotykamy się online na półtorej godziny w każdy czwartek w godzinach od 17:30 do 19:00.

W programie mamy następujące tematy:

5 listopada – dwie części: „Poznajemy się” oraz „Zmiany klimatu w pigułce”

12 listopada – dwie części: „Klimat a zdrowie” oraz „Budżet przyjazny dla klimatu i dla domu”

19 listopada – dwie części: „Klimat a rolnictwo” oraz „Unia Europejska dla klimatu”

26 listopada – „Klimat a woda”

Ponadto w listopadzie w jedną z sobót (do ustalenia na pierwszym spotkaniu) zorganizujemy „wizytę wirtualną” w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie.

W grudniu spotykamy się tylko jednego dnia, w sobotę 12 grudnia, ale za to spotykamy się dwa razy po 1,5 godziny tego samego dnia (godziny ustalimy z uczestniczkami).

Więcej informacji na: www.strefazieleni.org 

Aby uczestniczyć w szkoleniu trzeba się zarejestrować tu: REJESTRACJA

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx