Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności Związku Gmin Wiejskich RP - 21 października 2020 r.

W ramach cyklu  „Aktualności Związku Gmin Wiejskich RP” prezentujemy wypowiedzi osób reprezentujących Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, największą ogólnopolską organizację skupiającą gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. W ten sposób chcielibyśmy przekazywać Państwu informacje związane z aktualnymi pracami legislacyjnymi, które stanowią centralny punkt zainteresowania ZGWRP.

Sekretarz Leszek Świętalski opowiada o działaniach ZGWRP w ostatnim, dynamicznym okresie pandemii. Tematy które porusza to: sytuacja pandemiczna, procedowanie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt tzw. „Piątki dla zwierząt”, opinia zarządu ZGWRP o noweli ustawy o utrzymaniu porządku w gminach, procedowanie ustaw o ryczałcie, który płacą przedsiębiorcy i ustawy o tzw. CIT estońskim, opinia Związku o planowanym funduszu dla gmin popegeerowskich.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx