Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności Związku Gmin Wiejskich RP - 13 października 2020 r. O sprawach samorządowych opowiada Leszek Świętalski, Sekretarz Generalny ZGWRP

W ramach cyklu  „Aktualności Związku Gmin Wiejskich RP” prezentujemy wypowiedzi osób reprezentujących Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, największą ogólnopolską organizację skupiającą gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. W ten sposób chcielibyśmy przekazywać Państwu informacje związane z aktualnymi pracami legislacyjnymi, które stanowią centralny punkt zainteresowania ZGWRP.

Leszek Świętalski, Sekretarz Generalny ZGWRP mówi o problemach w funkcjonowaniu ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Podczas sesji Komisji Wspólnej Rządu i Zarządu Terytorialnego na wniosek ZGWRP odbyła się ocena funkcjonowania tego programu. Inne tematy poruszone w wystąpieniu to kwestie finansów samorządowych, ustawy o samorządzie gminnym i samej filozofii samorządności.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx