Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Szkoła z klimatem” - zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie NFOŚiGW

Dzięki realizacji konkursu Narodowy Fundusz chce zainteresować młodzieży zagadnieniami zmian klimatu, jak również działaniami mającymi na celu zmniejszenie lub uniknięcie ich negatywnych skutków i uwrażliwiać młode pokolenie na kwestie ochrony środowiska oraz aktywizować do działania w tym kierunku. Jednocześnie zadanie konkursowe to świetny sposób na rozwijanie umiejętności pracy w grupie i umiejętności prezentacji efektów pracy zespołowej. Jednym z celów konkursu jest także popularyzowanie wiedzy o działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

http://www.nfosigw.gov.pl/gfx/nfosigw/userfiles/images/aktualnosci/2020/szkola_z_klimatem_-_grafika_do_wykorzystania.jpg

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe to przygotowanie mini MPA – miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i jej najbliższej okolicy (zgodnie z uproszczonymi zasadami obowiązującymi miasta przystępujące do Porozumienia Burmistrzów i programu priorytetowego NFOŚiGW Adaptacja do zmian klimatu i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska), obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp.

Terminy

Konkurs trwa od 15 września 2020 r. do 30 czerwca 2021 roku. Prace konkursowe można nadsyłać do 15 lutego 2021 r. poprzez formularz konkursowy (link). Szczegóły uczestnictwa przedstawiono w regulaminie konkursu (link).

Nagroda

Nagrodą główną w konkursie jest sfinansowanie realizacji projektu konkursowego (w całości lub w części) na kwotę 100 tys. zł. Organizator przewidział także wyróżnienia oraz upominki dla zwycięskich zespołów i opiekunów.

Zielono-niebieska infrastruktura w miastach i gminach to system elementów przyrodniczych i związanych z nimi obiegów wody, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gospodarki i społeczności na określonym obszarze; zielono-niebieska infrastruktura łączy cele i zadania związane z gospodarowaniem wodami oraz szeroko pojętą zielenią na określonym terenie, np. w miastach będą to zielone dachy, przystanki, czy torowiska, oczka wodne i zbiorniki retencyjne, odpływy z dróg, a w gminach wiejskich także łąki i rozlewiska, obszary przeznaczone pod uprawy rolne.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT KONKURSU

Źródło: http://www.nfosigw.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx