Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”- wsparcie organizacji obozów sportowych dla dzieci i młodzieży

„Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO” – to konkurs skierowany do organizacji pozarządowych, powołanych do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, tj. do związków stowarzyszeń, stowarzyszeń, fundacji, zarejestrowanych na terenie RP. Chcąc przeciwdziałać skutkom epidemii COVID-19 zarówno w sferze zdrowia indywidualnego i społecznego, a także szerokorozumianej gospodarki – Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej postanowiła wesprzeć organizację obozów sportowych dla dzieci i młodzieży.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej została wybrana operatorem krajowym Programu Ministerstwa Sportu „Sportowe Wakacje+”. Dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu budżet programu Fundacji  „Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO” wzrósł do 10 mln. zł, co oznacza, że dwukrotnie więcej organizacji może liczyć na otrzymanie dofinansowania na zorganizowanie obozów sportowych dla dzieci i młodzieży.

Konkurs zakłada promowanie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży w kraju poprzez zapewnienie możliwości uczestniczenia w szeroko rozumianej kulturze fizycznej, przy jednoczesnym umacnianiu takich wartości jak: fair play, współpraca, poświęcenie, patriotyzm, idea olimpizmu ze szczególnym uwzględnieniem przekazania wiedzy historycznej o bohaterach-sportowcach.

Konkurs jest realizowany w terminie od 3 lipca do 31 października 2020 r.
Wnioski o dofinansowanie można składać w każdym momencie trwania konkursu, a dofinansowanie może być przeznaczone na refundację już poniesionych wydatków.W ramach konkursu organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych odbywających się w terminie od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku.Termin zakończenia konkursu może ulec zmianie w zależności od rozdysponowania budżetu przeznaczonego na jego realizację.

Organizacje, które mogą ubiegać się o dofinansowanie:

  • Związki stowarzyszeń,
  • Stowarzyszenia,
  • Fundacje.

Organizacje te muszą być zarejestrowane na terenie RP.

Z uwagi na zainteresowanie Programem „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”, Fundacja LOTTO im. H. Konopackiej postanowiła wydłużyć do 30 września 2020 r.termin składania wniosków o refundację kosztów obozu, który odbył się przed dniem złożenia wniosku.W związku z powyższym wprowadzone zostały zmiany do Regulaminu, nie mające wpływu na dokumentację Wnioskodawcy – Organizatora obozu.

Regulamin konkursu „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.fundacjalotto.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx