Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Włącz się w akcję "Nasz Rzecznik"!

Już ponad 1100 organizacji społecznych podpisało się pod kandydaturą Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawie jedna trzecia z nich to organizacje z terenów wiejskich lub obejmujących swoim działaniem tereny wiejskie. Włączenie się w akcję Nasz Rzecznik to możliwość zabrania głosu w sprawach, które dotyczą osób starszych, z niepełnoprawnościami czy w trudnym położeniu materialnym. Zapraszamy do zapoznania się z planami kandydatki i wysłania podpisu. 

Jak dowiedzieć się więcej o kandydatce? Zaglądając na stronę www.naszrzecznik.pl 

Jak dowiedzieć się kto podpisał poparcie? Zagadając na podstronę https://naszrzecznik.pl/organizacje-wspierajace-kandydature

Jak złożyć podpis? Podpis może złożyć organizacja na stronie ngo.pl, pod tekstem. https://publicystyka.ngo.pl/nasz-rzecznik-naszedl-czas-na-glos-organizacji-spolecznych

Do czego zmierzamy?

Rzecznika Praw Obywatelskich wybiera Sejm, a zatwierdza Senat. Obywatele mogą jednak wyrażać swoje oczekiwania. Zdaniem organizacji, które podjęły kampanię na rzecz wybrania społecznej kandydatki, obywatele powinni mieć zapewnioną rolę w debatowaniu o Rzeczniku Praw Obywatelskich. To przecież nasze prawa Rzecznik ma chronić.

Dlatego chcemy pokazać, że mamy głos i kandydatkę. Widzimy też, że nasza kandydatka – Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – może być zaakceptowana przez wszystkie strony sceny politycznej. A to ważne. Rzecznika może być bardzo trudno wybrać, jeśli kandydat będzie partyjny.

Dlaczego akurat Zuzanna Rudzińska-Bluszcz?

  • W swojej pracy zawsze stawia na dialog i porozumienie.

  • Jest skuteczna. Wielokrotnie broniła w sądach praw osób chorych, młodych, starszych, z niepełnosprawnością, lokatorów, pracowników czy osób bezrobotnych.

  • Jest doświadczona. Podejmowała się spraw w różnych obszarach, np. dotyczących ochrony środowiska, wolności słowa, wolności wyznania czy prawa do sądu. Pracowała zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym, od wielu lat jest aktywna w trzecim sektorze.

  • Jest propaństwowcem. Wie, co to służba publiczna i udowodniła, że umie się jej poświęcić.

Jeśli ktoś chce uzyskać bliższe informacje, zapraszamy do pisania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Katarzyna Batko-Tołuć

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx