Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finansowanie podwyżek płac nauczycieli od września 2020 r.- badanie ankietowe ZGWRP

Celem udokumentowania ograniczonych możliwości gmin wiejskich w sfinansowaniu planowanych od września 2020 podwyżek płac nauczycielskich, Związek Gmin Wiejskich RP zbiera informacje z gmin członkowskich poprzez ankietę badającą ubytki dochodów gmin oraz skali niedofinansowania oświaty w 2020 r. oraz obejmujących  informację w zakresie możliwości i gotowości gmin do sfinansowania wyżej wymienionych podwyżek.

Jest to drugie badanie ankietowe w 2020 roku prowadzone przez Związek związane z oświatą. Obecnie potrzebujemy aktualnych informacji uwzględniających  dynamicznie zmieniającą się kondycję finansową gmin. Związek w maju i lipcu występował (m.in do Prezydenta RP, Premiera, Ministra Edukacji Narodowej) w sprawie pokrycia kosztów planowanych podwyżek wynagrodzeń nauczycieli od września 2020 r.. Dane zgromadzone z badania chcemy zaprezentować 26 sierpnia na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, która będzie w tym dniu omawiać stan finansów samorządowych, - szczególnie w kontekście finansowania oświaty, w tym zapewnienia środków na sfinansowanie podwyżek wynagrodzeń nauczycieli od września br. Abyśmy mogli dobrze się przygotować do tej ważnej debaty, musimy być wyposażeni w syntetyczne dane wzmacniające nasz głos i uwagi kierowane do strony samorządowej. Prosimy gminy członkowskie o odesłanie wypełnionych ankiet do dnia 14 sierpnia br.

Osobami koordynującymi badanie są: Mariusz Marszał, tel. 509 377 676,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Bernard Sabura, tel. 609 116 795,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 
Pobierz (2020_07_23__pismo przewodnie_ANKIETAZGWRP_dochody gminy_int.pdf)Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym    
Pobierz (Poglądowy formularz ankiety.pdf)Poglądowy formularz ankiety    

Źródło: http://www.zgwrp.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx