Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Demokratyczny Fitness – edukacja w zakresie praworządności dzięki wsparciu rządu USA

Fundacja Otwarty Dialog przeprowadzi w najbliższym czasie nowy projekt pod nazwą „Democracy Fitness: transforming citizens into active stakeholders via exercising democracy”, finansowany przez Departament Stanu za pośrednictwem Ambasady USA w Warszawie. Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich w Polsce.

Jego celem jest wzmacnianie rozumienia wartości i procesów demokratycznych oraz partycypacji obywatelskiej. Szczególny nacisk w jego ramach zostanie położony na działania edukacyjne w obszarze praworządności, w tym trójpodziału władzy i niezależności sądownictwa. Jego start zaplanowany jest na wrzesień 2020 r. 

Pełna, polska nazwa projektu to: Demokratyczny fitness: przekształcamy obywateli w aktywnych uczestników życia publicznego poprzez ćwiczenia z demokracji. Grant o wartości około 87 tysięcy złotych (z czego 71 tysięcy stanowi dofinansowanie z funduszy Departamentu Stanu USA), zakłada przeprowadzenie m.in. cyklu wykładów i zajęć praktycznych o historycznych korzeniach i funkcjonowaniu współczesnej amerykańskiej demokracji oraz strukturze ustrojowej i instytucjach konstytucyjnych w Polsce. Działania te, w tym m.in. symulacje rozpraw sądowych mają kształtować umiejętności potrzebne do świadomego, aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym. 

W najbliższych tygodniach planowany jest wybór szkół do udziału w projekcie – w założeniu organizatorzy chcą dotrzeć do mniejszych miejscowości, uwzględniając przy tym możliwie największy przekrój geograficzny i społeczny Polski. 

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE NA STRONIE FUNDACJI OTWARTY DIALOG

Źródło: https://odfoundation.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx