Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Pierwsza w Polsce gra planszowa dla osób z chorobami otępiennymi i ich rodzin

Szanowni Państwo, mam wielką przyjemność poinformować Państwa o uruchomieniu przedsprzedaży gry Wrota Pamięci. Grę stworzył ten sam zespół, który napisał poradnik "Opiekun szyty na miarę".

Przez dwa lata usiłowaliśmy zdobyć środki na jej wydanie i w końcu się udało. Inspiracją do stworzenia gry były zajęcia z osobami chorymi na zespoły otępienne i z ich opiekunami. Są oni współtwórcami gry.

Celem technicznym gry jest zdobywanie kart zatytułowanych "Wrota pamięci", celów praktycznych jest więcej. Najważniejsze z nich to:

  • wywołanie rozmowy i doskonalenie komunikacji wewnątrz rodziny,
  • przywoływanie wspomnień,
  • stymulowanie i ocena stanu funkcji poznawczych.

„Wrota pamięci”, jakkolwiek funkcjonują pod nazwą gra (w celu wywoływania pozytywnych skojarzeń u naszych bliskich chorych), są narzędziem do regularnego ćwiczenia funkcji poznawczych. Ćwiczenia takie są zalecane jako działania mogące przyczynić się do spowolnienia rozwoju choroby. Dają one również wgląd w obszary, które są zaburzone u seniora z powodu choroby otępiennej, a dzięki regularnemu stosowaniu umożliwiają monitorowanie procesu chorobowego. Co jednak najważniejsze, umożliwiają one identyfikację i utrwalanie zachowanych funkcji, w oparciu o zachowane zdolności.

„Wrota pamięci” mają również na celu ukierunkowanie organizacji opieki, w ramach rodziny, sąsiedztwa czy centrum pomocowego, na działania wspólne, angażujące wszystkich członków rodziny oraz sąsiadów lub pracowników centrów pomocowych. Budują one pozytywne wzorce postępowania i rozładowują napięcia, co w dłuższym horyzoncie czasowym może służyć kolejnym rodzinom, instytucjom jako przykład kreatywnych i inspirujących działań.

O zaletach gry i szerokich możliwościach piszemy szczegółowo na stronie http://www.wrotapamieci.pl

Na tej stronie jest również instrukcja do bezpłatnego pobrania.

Do dnia 15.08.2020 można zamówić grę w przedsprzedażowej cenie, w ramach której wyślemy do Państwa grę za darmo, co stanowi 10% rabat w stosunku do ceny, która będzie obowiązywać po tym okresie.

Zgodnie z istotą ofert przedsprzedażowych cena po okresie przedsprzedaży jest zwiększana, co oznacza, że osoby, które korzystają z oferty w okresie przedsprzedaży uzyskują korzystniejszą cenę niż osoby, które złożą zamówienie po tym okresie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i mamy nadzieję, że „Wrota pamięci” spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

Marzena Wójcicka, współautorka.

***

Najnowsze