Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak głosować w 2 turze wyborów prezydenckich będąc na wakacjach?

Aby zagłosować będąc na wakacjach poza swoim miejscem zamieszkania, należy przed wyjazdem pobrać specjalne zaświadczenie w urzędzie gminy, na terenie której jesteśmy zameldowani.

Takie zaświadczenie o dopuszczeniu do głosowania poza miejscem zamieszkania uprawni nas do udziału w wyborach w dowolnym lokalu wyborczym na terenie całego kraju. 

Na pobranie zaświadczenia mamy czas do 10 lipca.

Dokument dostaniemy bezpłatnie, lecz musimy dobrze go pilnować, bo urząd gminy nie może nam wydać jego duplikatu. Jeśli go zgubimy, nie będziemy mogli wziąć udziału w 2 turze wyborów.

Jeśli posiadamy profil zaufany, zaświadczenie możemy pobrać przez portal www.gov.pl

Zaświadczenia nie muszą pobierać wyborcy, którzy przed I turą głosowania dopisali się do rejestru wyborców – będą oni mogli głosować w miejscu gdzie się dopisali.

Do rejestru wyborców można się dopisać tylko do 7 lipca.

Podobnie jak w przypadku zaświadczenia dopisać się do spisu wyborców można w urzędzie gminy(na terenie tej gminy w której zamierzamy głosować) lub przez portal www.gov.pl.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx