Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inicjatywa „Tradycyjna Gęsina Wiejska”!

Szanowne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich! Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi pragnie Was serdecznie zaprosić do współtworzenia inicjatywy promującej przyzagrodowy chów gęsi i przetwórstwo gęsiny metodami tradycyjnymi pn. „Tradycyjna Gęsina Wiejska”. Inicjatywę tę koordynuje Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zależy nam na tym, aby w polskim krajobrazie wiejskim na nowo powszechnie pojawiły polskie białe gęsi, a gospodarstwa rolne mogły z tego tytułu czerpać dodatkowe dochody.

Gęsina to smaczne i bardzo zdrowe mięso, a tradycyjne przepisy na jej przyrządzanie są Paniom z pewnością znane. Warto kultywować te dobre zwyczaje i je upowszechniać. Koła Gospodyń Wiejskich mogą być w tym liderem! Na tej drodze chcemy Was wspierać i zapraszamy do wzięcia udziału w naszej Inicjatywie.

Inicjatywa jest nieodpłatna, a udział w niej pozwoli Waszemu Kołu na:
• zapoznanie się z zasadami i korzyściami związanymi z przyzagrodowym chowem gęsi;
• uzyskanie wsparcia szkoleniowego w zakresie chowu przyzagrodowego  gęsi, przetwarzania gęsiny i przygotowywania potraw oraz produktów gęsich;
• dostęp do standardu chowu gęsi i zasad ich żywienia;
• uzyskanie wsparcia w zakresie sprzedaży i zbytu gęsi i produktów gęsich.

Aby wyrazić zainteresowanie uczestnictwem w Inicjatywie „Tradycyjna Gęsina Wiejska” należy pobrać, wypełnić, podpisać i wysłać do Nas list intencyjny, którego wzór można pobrać poniżej:

Wzór listu intencyjnego (PDF)
Wzór listu intencyjnego (docx)

Podpisany list intencyjny prosimy przesłać do nas najpóźniej do 7-go czerwca br. pocztą tradycyjną lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koła Gospodyń Wiejskich zainteresowane przystąpieniem do Inicjatywy „Tradycyjna Gęsina Wiejska” prosimy również o wypełnienie ankiety online, która pomoże nam lepiej zaprojektować nasze działania i przygotować potrzebne wsparcie.

Do wypełnienia ankiety potrzebne będą informacje:
– dane adresowe Koła Gospodyń Wiejskich, w tym do osoby kontaktowej w sprawie chowu gęsi
– czy w regionie, w którym działa Wasze Koło istniały tradycje chowu gęsi?
– ile gospodarstw we wsi prowadzi już chów przyzagrodowy gęsi (do 300 sztuk) i jak liczne są stadka?
– ile gospodarstw rolnych, których właścicielkami są członkiniami KGW może być zainteresowanych przyzagrodowym chowem gęsi i jak licznymi stadkami?
– czy gospodarstwa i Koło będą zainteresowane sprzedażą żywych gęsi, czy też przetworzonych produktów z gęsiny?
– do ankiety można też wpisać aktualną ofertę produktów Koła Gospodyń Wiejskich oraz swoje propozycje i uwagi.

Podstawowe informacje na temat przyzagrodowego chowu gęsi można znaleźć w broszurze: 

Bardziej szczegółowe informacje o naszej inicjatywie znajdują się ulotce.

Zapraszamy do Kontaktu!

Tel. 508 925 725 
Tel. 511 134 544
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: https://nikidw.edu.pl

 

1 komentarz

  • przewodnicząca wspólnoty leśnej

    Świetna inicjatywa tylko dlaczego południe Polski zostało pominięte to właśnie regiony Żywiecczyzny słynęły z chowu gęsi. przy rzekach górskich .

    przewodnicząca wspólnoty leśnej sobota, 06, czerwiec 2020 04:18 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx