Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Moja sytuacja w okresie koronawirusa"- część I raportu z badań IRWiR PAN

Na skutek pandemii COVID'19 wszyscy znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Ta sytuacja stała się podstawą badań dla pracowników IRWiR PAN nad sytuacją społeczno-ekonomiczną ludności.

Pracownicy IRWiR PAN w dniach 9-15 kwietnia 2020 roku przeprowadzili I etap badań, w których zwrócili się do Polaków z szeregiem pytań dotyczących zmian, jakie zaszły w ich życiu wraz z pandemią. W szczególności prof. Sławomir Kalinowski i mgr Weronika Wyduba, autorzy badań, chcieli uzyskać odpowiedź na pytanie, czy ankietowani mają poczucie pogarszania się ich sytuacji dochodowej, czy obawiają się ubóstwa oraz czy mają poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia.

Celem badań było również rozpoznanie, jakie przyjmowane są postawy i zachowania ludności oraz identyfikacja sposobów radzenia sobie z aktualną sytuacją.

W badaniach wzięło udział 3086 osób z terenu całej Polski. Już niebawem nastąpi II etap badań, do udziału w których uprzejmie zapraszamy.

POBIERZ RAPORT W PLIKU PDF

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx