Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Panie w Ownicach(lubuskie) szyją maseczki dla potrzebujących

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w niewielkich Ownicach w powiecie sulęcińskim nie marnują swego czasu i zdolności. W obecności lasów i jezior, w swych domach i nie tylko, zasiadły do swych maszyn i szyją maseczki. Część już została podarowana Domowi Pomocy Społecznej w Tursku w gminie Sulęcin, a obecnie przygotowują maseczki dla Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.

OWNICE TABLICA1zajaX

Materiał do szycia maseczek zabezpieczyło będące Organizacją Pożytku Publicznego Koło Łowieckie " Dzik" ze Słońska.

 - To właśnie my zajmujemy się dostarczeniem do DPS-u, gdzie już zostały podarowane mieszkańcom maseczki oraz woda mineralna, a obecnie czekamy na dzień, kiedy będziemy mogli przekazać płyn dezynfekcyjny i rękawice jednorazowe wraz z maseczkami dla sulęcińskiego szpitala- podkreśla Franciszek Jamniuk- sołtys Ownic. - Pani Basia powiedziała mi, że "trzeba pomagać, szczególnie w obecnym czasie walki z wirusem i jeżeli jest taka możliwość to zasiadły przy swych maszynach i szyją maseczki zakrywające usta i nos".

5zajaX

Koło Łowieckie " Dzik" w Słońsku nie trzeba długo namawiać do pomocy, a widać, że mieszkanek Ownic z Koła Gospodyń Wiejskich także.

Piękna inicjatywa i w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

Autor: Ryszard Waldun

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx