Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podręcznik prewencji i leczenia COVID-19

 POBIERZ PODRĘCZNIK

 POBIERZ PODRĘCZNIK

Nota od wydawcy

W obliczu nieznanego wirusa dzielenie się i współpraca są najlepszym lekarstwem.

Publikacja niniejszego Podręcznika jest jednym z najlepszych sposobów by uhonorować odwagę i mądrość, którymi wykazał się chiński personel medyczny w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Składam podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Podręcznika, dzieląc się bezcennym doświadczeniem z kolegami z opieki zdrowotnej na całym świecie, ratując jednocześnie życia pacjentów.
Dziękuję za wsparcie personelu medycznego w Chinach za inspirujące i motywujące nas do działania przekazane doświadczenie.
Dziękuję Jack Ma Foundation za zainicjowanie tego projektu oraz AliHealth za wsparcie techniczne, dzięki którym ten Podręcznik będzie mógł wesprzeć walkę z epidemią.
Podręcznik jest dostępny dla wszystkich za darmo. Jednakże, ze względu na ograniczony czas może on zawierać pewne błędy i wady. Wasze opinie i porady są bardzo mile widziane!

Prof. Tingbo LIANG
Główny wydawca Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment
Przewodniczący First Affiliated Hospital, Zheijang University School of Medicine

Tłumaczenie na język polski

Wersja tłumaczenia 1.1.1 z 2020-03-27--11-13-26
Tłumaczenie zostało wykonane przez studentów kierunków medycznych w ramach pracy wolontariackiej.
Tłumaczenie nie zostało poprawione przez profesjonalną korektę lub profesjonalnych tłumaczy języka angielskiego. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć oryginału. Część wskazanych terapii może być niedostępna w Polsce. W takich przypadkach należy odnieść się do wytycznych Survive Sepsis Campaign oraz informacji wskazywane przez konsultantów krajowych (szczególnie w Anestezjologii i Intensywnej Terapii).
Tłumaczenie: Anna Barnaś, Wiktoria Bossy, Michalina Drejza, Laura Dwulit, Natalie Górna, Karolina Grześkowiak, Justyna Janicka , Joanna Karolewska, Małgorzata Kowalska, Christian Leszczak, Mikołaj Marszałek, Antoni Nehring, Alicja Pietraszek, Agata Pietruczuk, Maria Rutowicz, Aleksandra Wagner, Kinga Walska, Mateusz Wilczek, Anna Wojciechowska, Paulina Wójcik, Anna Wolanowska, Maciej Wyrębski, Paula Ziajka
Skład: Mateusz Wilczek
Aktualna wersja tłumaczenia dostępna pod adresem: https://tiny.cc/covid-19-podrecznik
Oryginalna wersja angielska dostępna pod adresem: https://covid-19.alibabacloud.com

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx