Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Webinarium: Prawda czy fałsz? Jak reagować na dezinformację

W obecnym trudnym czasie pandemii, w stresie i niepokoju, grozi nam ryzyko nieintencjonalnego rozpowszechniania wątpliwej jakości treści i ulegania dezinformacji. Jak tego unikąć? TechSoup Polska zaprasza na bezpłatne webinarium!

Umiejętność rozpoznania dezinformacji i radzenia sobie z nią jest szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy zwiększyła się nasza aktywność w internecie i jeszcze więcej kontaktów społecznych odbywa się za pomocą portali społecznościowych. Dezinformacja i brak umiejętności sprawdzenia informacji może mieć dramatyczne skutki zarówno w budowaniu napięć społecznych czy dalszej polaryzacji społecznej.

W obecnym trudnym czasie pandemii, w stresie i niepokoju, także nauczycielom szkolnym i akademickim grozi ryzyko nieintencjonalnego rozpowszechniania wątpliwej jakości treści i ulegania dezinformacji. Jako osoby z wysokim autorytetem społecznym mogą oni dawać mandat zaufania takim informacjom i wzmacniać złe praktyki w sieci.

Już w najbliższy wtorek, 31.03 o godzinie 19.00 zapraszamy na bezpłatne webinarium (poziom podstawowy) dla nauczycieli, nauczycielek, edukatorek, edukatorów oraz wykładowców i wykładowczyń akademickich, podczas którego nauczycie się:

? jak rozpoznać dezinformację i na nią zareagować

? jak wykorzystać podstawowe narzędzia do weryfikacji informacji

? docenicie rolę nauczycieli szkolnych i akademickich w przeciwdziałaniu i zwalczaniu dezinformacji

Jak wziąć udział?

Spotykamy się na platformie Zoom. Aby wziąć w udział w webinarium, wystarczy się zarejestrować pod tym adresem: https://bit.ly/2UkVI9S (wszystko trwa 2 minuty). W odpowiedzi otrzymacie maila potwierdzającego z linkiem do webinarium. Aby nie zapomnieć o spotkaniu, dodajcie je do swojego kalendarza!

Spotkanie potrwa 1,5h - ostatnia część to Q&A - sesja pytań i odpowiedzi.

Każdy uczestnik i uczestniczka webinarium otrzyma Zaświadczenie udziału w webinarium.

Udział w spotkaniu online jest bezpłatny.

Kto poprowadzi webinarium?

Anna Schmidt-Fic - liderka ruchu nauczycielskiego Protest z Wykrzyknikiem gdzie oprócz monitorowania sytuacji w edukacji, wspiera nauczycieli rozwoju kompetencji krytycznych i postaw obywatelskich. Jest nauczycielką matematyki z ponad dwudziestopięcioletnim stażem. Promotorka i rzeczniczka innych inicjatyw edukacyjnych.

Patryk Zakrzewski – koordynator Akademii Fact-Checkingu,  członek zarządu w Stowarzyszeniu Demagog, trener TechSoup. Wykorzystuje swoje doświadczenie pracy w szkole demokratycznej i w portalu fact-checkingowym, by wspierać uczniów i nauczycieli – a od niedawna także seniorów – w doskonaleniu umiejętności krytycznego myślenia i weryfikowania informacji. 

Beata Zwierzyńska - trenerka TechSoup w zakresie zwalczania dezinformacji, doktorantka w programie dualnego doktoratu w zakresie edukacji nauczycieli. Wieloletnia trenerka, nauczycielka języka angielskiego i zajęć komputerowych.

Organizatorzy

TechSoup Europe to regionalna sieć partnerów TechSoup Global Network. Dzięki partnerstwom z firmami technologicznymi umożliwia organizacjom i instytucjom społecznym dostęp do oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz usług IT. Uczy też jak z nich skorzystać. Wspólnie z aktywistami oraz specjalistami IT TechSoup buduje aplikacje społeczne i dba o ich rozwój. TechSoup Europe wzmacnia kompetencje aktywistów w zakresie korzystania z mediów i rozumienia mechanizmów dezinformacji.

Lokalnym partnerem TechSoup w Polsce jest TechSoup Polska, który wspiera organizacje społeczne, biblioteki oraz muzea w rozwoju technologicznym.

Protest z Wykrzyknikiem to nauczycielska inicjatywa, która powstała w styczniu 2019 r. podczas przygotowań do strajku w oświacie. Grupa działa na rzecz nauczycieli starając się o edukację dobrej jakości, służącej uczniom i społeczeństwu. Podkreśla, że "edukacja jest ważna" i stanowi istotny element demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. "Wykrzyknik" dla wielu jest symbolem emancypacji, solidarności i zmiany społecznej.

Źródło: https://www.techsoup.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx